معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد

تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیئت علمی وابسته

تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیئت علمی وابسته معاون آموزشی وزارت علوم از ˮتصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیئت علمی وابسته در امتداد ارتقای کیفیت آموزش عالی کشورˮ آگاهی داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق ضمن بیان این مطلب به اقدامات معاونت آموزشی این وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزش عالی در ایران اشاره نمود و اضافه کرد: به دنبال طرح ارتقای کیفی آموزش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چند برنامه راهبردی مورد پیگیری قرار|گرفت همچون تصویب دو طرح در جلسات گذشته شورای گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم است که طرح تعاون بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یکی از آنهاست.
وی اظهار داشت: در طرح تعاون بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، دانشگاه های کوچک تر و تازه تاسیس تر جهت استفاده از امکانات و اعضای هیئت علمی دانشگاه های توانمندتر می توانند از این طرح بهره مند شوند؛ بطوریکه دانشگاه ها می توانند با یکدیگر طی پروتکلی که تعریف شده بعنوان دانشگاه معین و دانشگاه متقاضی همکاریهای آموزشی و پژوهشی داشته باشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: به این صورت دانشگاه متقاضی می تواند برنامه های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را با بهره گیری از امکانات و اعضای هیئت علمی دانشگاه معین عملیاتی کند.
دکتر خاکی صدیق با اعلان اینکه کلیه دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم شامل این طرح می شوند، اضافه کرد: این طرح از سال ۱۳۷۷ به تصویب وزیر وقت رسیده بود، ولی حالا بروزرسانی شده و به کلیه دانشگاه ها ابلاغ گردیده است.
معاون آموزشی وزارت علوم اشاره کرد: طرح دوم؛ طرح هیئت علمی وابسته است. در وزارت علوم برای اعطای مجوز رشته های کارشناسی ارشد و دکتری یک معیارهایی قائل شده ایم. برخی از موسسات آموزش عالی کشور ممکنست شرایط راه اندازی رشته را نداشته باشند در این حالت آن دانشگاه می تواند با بهره گیری از عضو هیئت علمی وابسته با مرتبه دانشیاری و استادی نیاز خودرا برطرف کند و درخواست راه اندازی رشته را داشته باشد البته این دو طرح باید در قالب یک قرارداد مشخص و شفاف بین دانشگاه متقاضی و دانشگاه معین صورت گیرد.
منبع:

1399/10/10
16:43:21
0.0 / 5
1020
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است