دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام كرد:

زمان بر بودن حدف كنكور ارشد و دكتری

زمان بر بودن حدف كنكور ارشد و دكتری دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تکیه بر این که حذف کنکور مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زمان بر است، اظهار داشت: به دنبال حذف کنکور این دو آزمون هستیم، منتها این اقدام مقداری زمان بر است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، سعیدرضا عاملی در حاشیه یک صد و چهلمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، با بیان اینکه چند جلسه است که دستور ستاد نقشه جامع علمی کشور با مبحث کنکور برگزار می شود، اضافه کرد: در حال بررسی ۸ سیاست کلان در ارتباط با این مورد هستیم و امیدوارم به نتیجه نهایی دست یابیم.
وی در ادامه تصریح کرد: به صورت طبیعی بر طبق این ۸ سیاست کلان، وزارتخانه های علوم و بهداشت باید ضوابط اجرایی شان را برای دریافت تصمیم نهایی در مورد کنکور اعلام کنند.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار نمود: به صورت اساسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال حذف کنکور هستیم منتها این اقدام مقداری زمان بر است.
عاملی اضافه کرد: در دانشگاه های خیلی از کشورها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کنکور ندارند و بر مبنای تقاضای دانشجو به دانشگاه یا در مقطع دکتری به استاد، دانشجو پذیرش می شود. بنابراین بیشتر بحث ما روی {مقطع} کارشناسی متمرکز است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تکیه بر این که حذف کنکور نیازمند حداقل یک سال کار مقدماتی و تمهیدات موردنیاز است، تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۰ اتفاقی نخواهد افتاد و کنکور به همین شکل فعلی برگزار می گردد.
عاملی اظهار داشت: امیدوارم که بخش سیاستگذاری در ارتباط با کنکور در جلسه آینده ستاد نقشه راهبری جامع علمی کشور جمع بندی شود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد دغدغه های داوطلبان کنکور نظام قدیم و این که آیا تصمیم جدیدی در ارتباط با منابع درسی این دسته افراد جهت شرکت در کنکور اتخاذ شده یا خیر؟ تصریح کرد: به علت این که ما طبق مصوبات قبلی عمل می نماییم، بنابراین بر مبنای همان تصمیمی است که وزارت علوم اعلام نموده است.
وی در انتها اظهار داشت: آزمون کنکور سال آینده{۱۴۰۰} برای داوطلبان نظام قدیم و جدید یکسان خواهد بود و طبق منابع جدید سوالات طراحی خواهد شد.1399/09/19
16:50:06
5.0 / 5
840
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , شركت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است