دانشگاه هایی كه غذای دانشجویی را در اولویت قرار می دهند

غذاخوری های دانشگاه های آمریكا چه امكاناتی دارند؟ بعلاوه تصاویر

غذاخوری های دانشگاه های آمریكا چه امكاناتی دارند؟ بعلاوه تصاویر دانشگاه های آمریكا برای سالن های غذاخوری دانشگاه ها امكانات زیادی در نظر گرفته اند و بعضی از این دانشگاه ها، منوی غذایی ویژه ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، سالن های غذاخوری دانشگاه های آمریکا معمولا بزرگ و به سبک کافه تریا هستند که سه بار در روز وظیفه تهیه غذا برای هزاران دانشجو را به نحوی شایسته انجام می دهند.
در بعضی از دانشگاه ها مساله غذای دانشجویان فراتر از موضوعات دیگر است.
سالن هایی مخصوص آبمیوه، سالن غذاهای گیاهی ترکیبی و اختصاصی، تنها بعضی از گزینه های منحصر به فرد موجود در میان دانشگاه های سراسر آمریکا است.
برای بهبود پایداری و تأمین نیازهای غذایی مانند نیازهای دانشجویان دارای مشکلات آلرژی و دانشجویان گیاهخوار، بعضی از کالج ها و دانشگاه های آمریکا همچون ۱۰ دانشگاه ذیل، منابع غذایی غیرمعمول و گزینه های غذایی ویژه ای را به دانشجویان خود عرضه می دهند که به آنها اشاره می نماییم.
1- دانشگاه "کرنل"( Cornell)
در این دانشگاه از غذاهایی بدون اسید چرب ترانس و مواد غذایی تازه استفاده میشود. غذاهای این دانشگاه دارای چربی، نمک و قند کمتری هستند. این دانشگاه یک لوگو سیب روی غذاهایی که از بعضی از استانداردهای تغذیه ای برخوردار می باشند، قرار می دهد و دانشجویان می توانند برای ارزیابی رژیم غذایی و کنترل استرس و اضطراب خود از مشاورین دانشگاه مشاوره تغذیه دریافت نمایند.
در دانشگاه کرنل ۱۰ سالن غذاخوری وجود دارد که گزینه های انتخابی زیادی را پیش روی دانشجویان قرار می دهد.
دانشجویان می توانند در این دانشگاه خود هم به پخت غذا بپردازند.
هر بخش تهیه غذا در سلف این دانشگاه جدا است. بعنوان مثال، بخش غذاهای حلال در بخشی مجزا قرار دارد.

2- دانشگاه "اموری"( Emory)
مرکز دانشجویی جدید دانشگاه اموری گامی در جهت تغذیه سالم تر و تمیزتر دانشجویان برداشته است. در این دانشگاه یک ایستگاه ناهارخوری با غذاهای گیاهی وجود دارد و غذاها به نحوی انتخاب می شوند که انتشار گاز کربن کاهش پیدا کند.
این دانشگاه به دانشجویان خود اجازه می دهد در مزرعه ارگانیگ کالج آکسفورد حضور پیدا کنند. این مزرعه یک آزمایشگاه زنده برای محصولات سالن غذاخوری دانشگاه است.
در منوی غذایی این دانشگاه غذاهای فصلی و اصیل تهیه می شود و با در نظر گرفتن تعادل و رفاه دانشجویان، گزینه غذاهای گیاهی، بدون گلوتن و غذاهای حلال هم تهیه می شود.


3- "موسسه فناوری جورجیا"( Georgia Institute of Technology)
در موسسه فناوری جورجیا، غذاهای خوب و پایدار (از نظر محیط زیست) در بین دانشگاهیان دست به دست می شود. این دانشگاه از فناوری محصول هیدروپونیک برای پرورش کاهو در محیطی بدون خاک استفاده می نماید و دانشجویان می توانند گوشت های گیاهی را در منوی غذایی دانشگاه مصرف کنند.
غذاهایی باقی مانده هم در اطراف دانشگاه به مردم محروم اهدا می شود.
4- دانشگاه "نورث وسترن"( Northwestern)
این دانشگاه بعنوان یکی از بیشترین کالج های دوستدار گیاهخواران شناخته شده است. دانشگاه نورث وسترن محصولات ارگانیک غذاهای خویش را از مزرعه خود در ویسکانسین تهیه می کند و مواد غذایی محلی را در اولویت غذاهای خود قرار می دهد. غذاخوری این دانشگاه شیر گاوهای فاقد هورمونهای تراریخته را خریداری می کند.


5- " اکسیدنتال کالج"( Occidental College)
اکسیدنتال کالج در کالیفرنیا یکی از اعضای یک کمیته غذایی است که اعضای آن متعهد شده اند غذاهای عرضه شده آنها با یک سری از استانداردها مطابقت داشته باشد.
این غذاها باید سازگار با محیط زیست و محلی باشند و نشان دهنده مجموعه خاصی از ارزش های سالم و سازگار با محیط زیست باشند.
این دانشگاه در سال تحصیلی گذشته در کمپین ملی دوشنبه های بدون گوشت شرکت کرد.


6- دانشگاه "استنفورد"( Stanford)
غذاخوری دانشگاه استنفورد یک گزینه مناسب برای دانشجویان گیاهخوار و خام گیاهخوار است. منوهای روزانه سالن غذاخوری دانشگاه حدود ۸۰ درصد گیاهخواری است. گزینه های غذایی بدون گلوتن هم به تعداد کافی وجود دارد. همینطور نحوه شست وشوی محصولات غذایی این سالن غذاخوری هم به روشی نوآورانه انجام می شود.


7- کالج "استرلینگ"( Sterling)
کالج استرلینگ پایداری و مصرف غذاهای سالم را برای برنامه های درسی و جامعه دانشگاهی خود ضروری می داند.
این کالج یکی از بهترین گزینه ها برای پایداری زیست محیطی و غذاهای سالم به حساب می آید و محصولات غذایی سلف خویش را خودش از دانه تا کمپوست پرورش می دهد و نکته جالب توجه این است که دانشجویان هر کدام وظیفه خاص خویش را در این امر دارند. تمامی دانشجویان در هر ترم یک هفته وظیفه آشپزی را به عهده دارند و در کنار آشپزهای حرفه ای دانشگاه برای تهیه غذا آشپزی می کنند.


8- "دانشگاه ماساچوست در امهرست"( University of Massachusetts)
داشتن تغذیه ای سالم به سادگی در این دانشگاه انجام می شود. در منوی غذایی سلف این دانشگاه مواد تشکیل دهنده، اطلاعات در ارتباط با تغذیه و معیارهای سلامتی در فهرست غذاهای این دانشگاه مطرح می شود.
همینطور غذاهای حساسیت زا که دارای موادی همچون شیر، تخم مرغ، ماهی، صدف، سخت پوستان، دانه های سویا، گندم و بادام زمینی هستند، مشخص می شود.
9- دانشگاه "شمالی تگزاس"( North Texas)
این دانشگاه نخستین دانشگاه در کشور است که یک سالن غذاخوری تمام خام گیاهخواری افتتاح کرده است. در بیرون این غذاخوری ۵ تا ۱۱ نوع کاهو و گیاه در یک باغ هیدروپونیک پرورش داده می شود و برای مصرف هفتگی غذاخوری های دانشگاه ۸۰۰ کاهو مختلف تهیه می کند.
10- دانشگاه ایالتی و "مؤسسه پلی تکنیک ویرجینیا "( Virginia Tech University)
این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ میلادی در فهرست دانشگاه هایی قرار گرفت که بهترین برنامه های غذایی را دارند.
علاوه بر ۱۱ مرکز غذاخوری در این دانشگاه، غذا به صورت مستقیم با دو کامیون مخصوص غذا برای دانشجویان آورده می شود.
بعضی از محصولات غذایی سالن های غذاخوری این دانشگاه از مزرعه دانشگاه تأمین می شود. این مرکز غذاخوری همینطور ظروف یک بار مصرف قابل تجزیه عرضه می دهد.
منبع:

1399/09/09
23:09:26
5.0 / 5
1127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است