دعوت از دانشگاهیان برای كمك به صدمه دیدگان پاندمی كرونا

دعوت از دانشگاهیان برای كمك به صدمه دیدگان پاندمی كرونا قائم مقام سازمان بسیج اساتید كشور، در جمع برخی از دانشگاهیان، از شروع به كار پویش ملی «مِهر استادی» اطلاع داد و از تمامی اساتید، فارغ از گرایش سیاسی آنها دعوت كرد تا برای كمك به قشر صدمه دیده‌ی دانشگاهی، به این پویش بپیوندند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، محمدرضا ابن الدین حمیدی، قائم مقام سازمان بسیج اساتید، در همایش «پویش ملی مِهر استادی» که روز چهارشنبه، 28 آبان در مجتمع ولی عصر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، ضمن دعوت از حضور تمام دانشگاهیان برای پیوستن به این پویش، اظهار نمود: مِهر استادی، تمرینی برای حضور دانشگاهیان -فارغ از سلایق سیاسی- در برای کمک به جامعه و مردم است.
ابن الدین افزود: نیروهای بسیج از سالهای نخست انقلاب همواره در کمک به مردم پای کار بوده اند؛ چه در سالهای جنگ و چه در شرایط کرونا. امروز هم خطر این بیماری، همچون خطر زمان جنگ است و بسیجیان دل در گروی سعادت، خوشبختی و سلامتی مردم دارند و آماده اند تا برای کمک به رفع مشکلات، اقدام نمایند.
وی ضمن اشاره به وظیفه‌ی هر مسلمان در جهت اهتمام به امور دیگر مردم، تصریح کرد: مأموریت ذاتی اساتید دانشگاهی، در چهار حوزه‌ی فرهنگی، اجتماعی، آموزشی-پژوهش و اجرایی می باشد. حضور اساتید در شرایط بحرانی اجتماعی، بخشی از وظیفه‌ی آنها در حوزه‌ی اجتماعی شان است. چیزی که هم اکنون تحت عنوان «فاصله‌ی اجتماعی» حائز اهمیت می باشد، صرفا باید فیزیکی باشد، نه این که میان مردم جامعه و دانشگاهیان شکاف ایجاد شود. به همین خاطر، سازمان بسیج اساتید برای کاهش فاصله و شکاف میان مردم و اساتید، پویش ملی «مِهر استادی» را راه اندازی کرده است.
در ادامه ابن الدین بخشی از اقشار صدمه دیده‌ی دانشگاهی در شرایط کرونا، همچون اساتید حق التدریس، نیروهای خدماتی خوابگاه‎ها و کارکنان بدنه‌ی دانشگاه را نام برد و بیان نمود: خیلی از اساتید حق التدریس که تمام مخارج زندگی شان از این طریق تأمین می شد یا کارکنان رتبه پایین ترِ دانشگاه که به علت تعطیلی دانشگاه ها و خوابگاه ها، تعدیل یا کم کار شده اند، به شدت از نظر اقتصادی لطمه خورده اند. پویش مِهر استادی خلق شده تا به کمک آنها و دیگر اقشار جامعه بشتابد. هم چنین در این پویش، سه هزار شغل خانگی برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست طراحی شده است.
منبع:

1399/09/02
09:59:49
5.0 / 5
723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است