مدیركل فرهنگی وزارت علوم تاكید كرد

ضرورت ورود دانشگاهیان صاحبان ایده به موضوعات اجتماعی

ضرورت ورود دانشگاهیان صاحبان ایده به موضوعات اجتماعی مدیركل فرهنگی وزارت علوم بر ضرورت ورود صاحبان ایده در موضوعات اجتماعی تاكید كرد و اظهار داشت: دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی مهم ترین مراكز جلب ایده های خلاقانه هستند كه باید بر موضوعات اجتماعی ایده های خلاقانه تولید كرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا؛ مهندس محمد هادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اختتامیه رویداد استارتاپی کارآفرینی اجتماعی دانشگاه هرمزگان بر ضرورت ورود صاحبان ایده در موضوعات اجتماعی تاکید کرد و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را مهم ترین مراکز جلب ایده های خلاقانه دانست.
وی در ادامه اظهار نمود: اگر رشد و توسعه یک کشور را یک آرمان ملی بدانیم، بطور قطع مسائل و لطمه های اجتماعی یک مانع قوی و اساسی در راه تحقق همه جانبه کشور بوده و در این راه نیازمند یک برنامه ریزی جامع و متمرکز برای کنترل و کاهش لطمه ها هستیم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اضافه کرد: از آنجائیکه دولت به تنهایی نمی تواند مسئولیت تام کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی را بر عهده بگیرد، دراین زمینه عزم ملی و جلب مشارکت خلاقانه و ایده های کارآفرینانه ضرورت دارد.
وی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را به لحاظ برخورداری از نیروهای جوان، دغدغه مند و باانگیزه را از مهم ترین مراکز جلب ایده های خلاقانه ارزیابی کرد و اضافه کرد: با مشارکت مسؤلانه بخش مدنی نهاد علم که همان گروه های دانشجویی همچون انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی می توان به چشم انداز مثبتی دراین زمینه دست یافت. بر این اساس جلب مشارکت دانشگاهیان برای کنترل و کاهش لطمه ها از مهم ترین گام ها دراین زمینه است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به راهبرد معاونت فرهنگی و اجتماعی در زمینه دانشگاه اجتماعی اظهار داشت: دانشگاه اجتماعی به دنبال تقویت مشارکت نخبگان، مسئولیت پذیری دانشگاهیان و افزایش پویایی و نشاط در کارهای علمی، فرهنگی و اجتماعی و شناسایی و معرفی نخبگان به جامعه است.
وی اشاره کرد: از آنجائیکه در موضوع مقابله با لطمه ها به دنبال مدلی از فعالیت توأم با کسب منفعت عمومی و کمک به حل مشکلات جامعه است، توجه ویژه ای به کارآفرینی اجتماعی به عمل آمد و بوسیله جلب توجه صاحبان ایده و کارآفرینان به موضوعات اجتماعی با رویکرد کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ عسکری اضافه کرد: از آنجائیکه پویایی جامعه و حرکت در راه توسعه پایدار در گرو تحکیم بنیان خانواده بعنوان زیربنایی ترین نهاد اجتماعی است و با توجه به این که معضل طلاق منشاء خیلی از لطمه های اجتماعی است، توجه به کنترل و کاهش لطمه ها خصوصاً موضوع طلاق که هم برمبنای مبانی اعتقادی و عرفی حائز اهمیت می باشد، باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: باتوجه به پیچیدگی هایی که اقتضای موضوعات اجتماعی است، عبور از کلیشه ها و اتخاذ رویکردهای نوین و بهره گیری از ظرفیت استارتاپ ها و شتاب دهنده ها ضرورت دارد.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد: باید زمینه ورود انجمن های علمی نسل دوم و کانون های فرهنگی مسئله محور فراهم گردیده و دراین زمینه مشارکت سایر بخش های دانشگاه همچون پارک علم و فناوری و مراکز رشد می تواند این سهم را به فرجام نیکو برسانند.
وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این رویداد ابراز امیدواری کرد: این اختتامیه آغازی بر بازیابی توانمندی ها و استعداد و خلاقیت کنش گران دانشجو در رصد و حل مسائل و مشکلات اجتماعی کشور باشد.1399/08/27
13:00:16
5.0 / 5
722
تگهای خبر: آموزش , ارز , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است