معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد

توزیع بسته های آموزشی پیش گیری از اعتیاد در دانشگاه تهران

توزیع بسته های آموزشی پیش گیری از اعتیاد در دانشگاه تهران به گزارش زارا معاون دانشجویی دانشگاه تهران از توزیع بسته های آموزشی پیش گیری از اعتیاد در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: دانشگاه تهران آمادگی هرگونه همكاری شامل آموزشی، پژوهشی و اجرائی با كشورهای عضو اكو در امتداد پیش گیری از اعتیاد را دارد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا؛ دکتر سعید حبیبا، در دوره آموزشی آنلاین تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی اکو اظهار داشت: بسیار خشنودیم که نخستین دوره آموزشی آنلاین تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد کشورهای عضو اکو را برگزار می نماییم. به تمامی متخصصانی که از کشورهای مختلف عضو سازمان اکو برای تبادل تجربه و دانش در زمینه پیش گیری از اعتیاد در این دوره آموزشی گرد هم آمده اند، خوش آمد می گوئیم.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اشاره کرد: این دوره آموزشی با مشارکت سازمان همکاری اقتصادی اکو و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه تهران انجام می شود. رویکرد پیش گیری از اعتیاد و نقش متخصصان آموزش دیده در این عرصه را می توان از عناصر کلیدی برشمرد که لازم است در هر کشوری به صورت نهادینه به آن پرداخته شود و زمینه کسب دانش و مهارت حرفه ای در این حوزه نیز فراهم آید.
دکتر حبیبا، تبادل دانش و تجربه های بین المللی را همچون سرعت دهنده های این رویکرد دانست و اضافه کرد: «بتکار بین المللی و پروژه مشترک بین سازمان همکاری اقتصادی اکو، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه تهران فرصتی جهت هم افزایی دانش و تمرین تعهد و مسئولیت جمعی برای مواجهه خردمندانه با پدیده اجتماعی اعتیاد است. بدین سبب امیدواریم کارگاه آموزشی یک روزه تربیت کادر متخصص فرصتی برای فراهم کردن دانش تخصصی در این عرصه باشد و با مشارکت صاحب نظران دستاوردهای کاربردی برای کشورهای شرکت کننده به همراه آورد.
ایشان سپس سخنان خود اشاره کرد: گسترش علم پیش گیری از اعتیاد در امتداد مسئولیت اجتماعی و به اشتراک گذاشتن آن با صاحب نظران و متخصصان از اهداف برگزاری این همایش است. دراین زمینه اقداماتی خصوصاً در حوزه آموزش صورت گرفته است. تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد به صورت رسمی از سال ۱۳۸۹ شروع شده و تا حالا ۴۱۵ دوره از آن با حضور صاحب نظران برگزار شده است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران، با تبیین برگزاری دوره های آموزشی در زمینه پیش گیری از اعتیاد عنوان کرد: دوره های آموزشی به صورت مقدماتی، میانی و تکمیلی در کانون های هدف همچون مدرسه، محله، محیط کار، دانشگاه رسانه و خانواده برگزار شده است. همین طور تولید بسته های آموزشی در مرکز مشاوره دانشگاه تهران مانند کتاب کار، کتاب مطالعه برای هر کانون هدف، درسنامه مربوط به استادان، تربیت مربی نشاط اجتماعی، محتوای آموزشی ویژه جوانان، اپلیکیشن و محتوای چند رسانه از دیگر فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته است.
دکتر حبیبا عنوان کرد: کارهای پژوهشی شیوع شناسی و بررسی عوامل خطر و محافظ همچون اقداماتی است که به صورت مشترک بین مرکز مشاوره دانشگاه تهران، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر UNODC انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران؛ وی در انتهای سخنان خود اظهار نمود: امیدواریم در برنامه های آموزش بعدی باتوجه به شناختی که از صاحب نظران و متخصصان در این دوره آموزشی کسب می شود، بطور جدی تر به مباحث اصلی و مورد نیاز شرکت کنندگان بپردازیم. ما آمادگی خویش را برای هرگونه همکاری شامل آموزشی، پژوهشی و اجرائی اعلام می نماییم، با این امید که مسئولیت و اثرگذاری اجتماعی خویش را در افزایش فاکتورهای سلامت به بهترین شکل ایفا نماییم.
منبع:

1399/08/25
12:26:02
5.0 / 5
714
تگهای خبر: آموزش , ارز , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است