یك مسئول:

نقش دانشگاه لرستان بعنوان دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد

نقش دانشگاه لرستان بعنوان دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد به گزارش زارا لرستان رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: نقش دانشگاه بعنوان یك دانشگاه جامعه محور و تقاضا محور، گسترش یابد.


خسرو عزیزی در نشست صمیمی هئیت رئیسه دانشگاه لرستان با نماینده ولی فقیه در لرستان، گزارش عملکرد کاری از کارهای دانشگاه در مدت چند سال اخیر را ارائه کرد.
وی در گزارش عملکرد کاری، به این نکته اشاره نمود که بعد از شیوع بیماری کرونا در اسفندماه ۹۸، بلافاصله با کوشش های تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، زیرساخت های لازم برای آموزش غیرحضوری و الکترونیکی دانشجویان برقرار شد و خوشبختانه هم اکنون، مشکل خاصی دراین زمینه وجود ندارد.
رئیس دانشگاه لرستان اشاره کرد: با کوشش های اعضای هیئت علمی دانشگاه و برنامه ریزی ها و حمایت های تیم مدیریتی، رتبه دانشگاه لرستان در نظام رتبه بندی معتبر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از رده بندی ۵۰ _ ۴۱ به ۴۰_ ۳۱ ارتقاء یافته است؛ همین طور اسم دانشگاه لرستان برای نخستین بار در نظام رتبه بندی معتبر بین المللی تایمز، قرار گرفته است.
عزیزی اشاره کرد: در زمینه رتبه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان نیز باید گفت رتبه این آزمایشگاه در میان بیش از ۲۵۰ آزمایشگاه کشور، به رتبه ۲۱ ارتقاء یافته است که همگی این شاخص ها نشان دهنده حرکت رو رشد کمی و کیفی دانشگاه لرستان در کارهای آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی است.
وی افزود: از اقدامات مهم انجام شده ایجاد شبکه ملی جامعه و دانشگاه لرستان بوده است که دارای کارگروه های تخصصی در رابطه با ظرفیت ها و نیازهای لرستان است و بایستی ارتباط این شبکه با مجمع نمایندگان استان و مدیران اجرائی استان بیشتر شود تا نقش دانشگاه بعنوان یک دانشگاه جامعه محور و تقاضامحور، گسترش یابد.
رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: خوشبختانه از سال ۹۳ تاکنون، سرانه فضای آموزشی و رفاهی دانشگاه از هفت مترمربع به ۱۴ مترمربع افزایش یافته است.
عزیزی افزود: دفتر ارتباط با جامعه و صنعت در دانشگاه لرستان در همین چند سال گذشته، به مدیریت ارتباط با جامعه و صنعت ارتقاء یافته است که نشان دهنده تلاش تیم مدیریتی دانشگاه لرستان برای تقویت و گسترش ارتباط بین دانشگاه و جامعه در جهت رفع مشکلات و چالش های استان است.
وی بیان کرد: افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان به هفت شرکت، ایجاد پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان، ایجاد مرکز تحقیقات بلوط دانشگاه لرستان و ایجاد مرکز نوآوری دانشگاه لرستان، همگی در جهت افزایش نقش دانشگاه در ارائه راهکارهای علمی و کاربردی برای رفع مشکلات و چالش های استان و پشتیبانی از ایده پردازی و نوآوری بوده است.
رئیس دانشگاه لرستان اظهار نمود: فضای فعالیت دانشجویی در دانشگاه لرستان، یک فضای بانشاط، سرزنده، پویا، متعادل، به دور از حاشیه و قانونمند است.
منبع:

1399/08/03
11:04:45
5.0 / 5
884
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , زمینه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است