مباحثی درباره دكتر مشاور تغذیه در تهران

مباحثی درباره دكتر مشاور تغذیه در تهران زارا: اگر در جست وجوی یك متخصص تغدیه برای رسیدن به اندامی متناسب و سالم هستید با این مطلب همراه باشید.به گزارش زارا به نقل از مهر، نخستین گام برای لاغری اصولی یا چاقی به اندازه، مراجعه به دکتر مشاور تغذیه در تهران مجرب و با تجربه است. این کار به داشتن یک برنامه غذایی اصولی و درست و رفع بموقع مشکلات احتمالی در طول اجرای برنامه کمک می نماید. در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از پزشکان مشاور تغذیه در تهران صحبت نماییم و در مورد خاصیت هایی که می توان برای انتخاب دکتر مشاور تغذیه در تهران در نظر گرفت توضیحاتی را ارائه دهیم. برای مثال می توان از کلینیک تغذیه در شمال تهران دکتر کوهدانی نام برد.
این کلینک با سال ها تجربه می تواند مشاوره ای دقیق در امتداد انواع رژیم همچون رژیم کتوژنیک به شما عرضه نماید. برای مثال ممکنست در مورد معنای فست در رژیم کتوژنیک اطلاعات غلطی در سطح وب موجود باشد که با مشاوره دقیق این ابهامات رفع خواهد شد. ۱. مشاور تغذیه کیست؟ ۲. وظایف مشاور تغذیه چیست؟ ۳. برای اشتغال بعنوان مشاور تغذیه چه شخصیتی مناسب تر است؟ ۴. مزایای کار با دکتر مشاور تغذیه خوب چیست؟ ۵. خاصیت های یک دکتر مشاور تغذیه خوب چیست؟ مشاور تغذیه کیست؟

با توجه به اهمیت لاغری و داشتن تناسب اندام در دنیای امروز روش های زیادی برای دستیابی به این مسئله به وجود آمده است. اما تمامی این روش ها نمی توانند پاسخ مناسبی که مد نظر افراد است را به دست آورند. همین طور بعضی از افراد بجای کاهش وزن مایل به افزایش وزن هستند که این امر نیز در صورت انجام غیر اصولی و خودسرانه ممکنست موجب ایجاد بیماری های مختلفی شود. بنا بر این مراجعه به یک متخصص و پزشک که با اصول تغذیه و ارزش های هر ماده غذایی آشنایی داشته باشد امر مهمی برای دستیابی بدون مشکل به این خواسته ها باشد. دکتر مشاور تغذیه فردی است که با تحصیل دراین زمینه و برخورداری از تخصص لازم در مورد غذاها و روش های اصولی و صحیح تغذیه می تواند بهترین برنامه غذایی که کاملاً با بیماری ها و سبک زندگی فرد تناسب داشته باشد را پیشنهاد دهد. متخصص تغذیه فردی است که در زمینه تغذیه، اصول آن، چگونگی داشتن یک رژیم مناسب، فواید هر ماده غذایی و… تحصیل کرده و دارای تخصص است.
وظایف مشاور تغذیه چیست؟

تمام مشکلاتی که در رابطه با تغذیه هستند، چه لاغری و کاهش وزن و چه افزایش وزن باید با کمک یک دکتر مشاور تغذیه مجرب انجام گیرد تا مشکلی دراین زمینه به وجود نیامده و فرد گرفتار بیماری های مختلف به سبب کاهش یا افزایش وزن غیر اصولی نشود.
بررسی بیماری ها و آزمایشات
اولین وظیفه یک مشاور تغذیه مجرب انجام آزمایشات مختلف است که وضعیت سلامت فرد را برای پزشک مشخص می کند و همین طور پزشک را با سبک زندگی بیمار آشنا می کند. بعنوان مثال ممکنست چاقی در یک فرد به سبب مشکلاتی مانند تیروئید یا دیابت اتفاق افتاده باشد که در این صورت فرد باید برنامه غذایی داشته باشد که سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش دهد. با بررسی کامل وضعیت بیمار بوسیله آزمایشات و مشاوره می توان مناسب ترین برنامه را برای بیمار تنظیم کرد.
ارائه رژیم مناسب
دومین وظیفه یک دکتر مشاور تغذیه تنظیم رژیم غذایی متناسب با آزمایش ها و بررسی های انجام شده از وضعیت بیمار است. هر فرد برای کاهش وزن یا افزایش وزن اصولی نیازمند یک برنامه مشخص است که این برنامه باید بطور دقیق توسط مشاور تغذیه تنظیم شود. معمولاً در یک رژیم مناسب حجم و مقدار غذاهای مصرفی در هر وعده و همین طور نوع غذاهای مصرفی برای فرد مشخص می شود.
پیگیری وضعیت بیمار
از دیگر وظایف یک متخصص تغذیه می توان به پیگیری وضعیت بیمار اشاره نمود. یک بیمار که قصد کاهش وزن یا افزایش وزن دارد ممکنست به دلیلهای مختلف از ادامه مسیر خسته شود که این مسئله با کمک و راهنمایی از یک مشاور تغذیه خوب قابل حل می باشد. از بهترین متخصصین تغذیه می توان دکتر کوهدانی را نام برد.
صبوری؛ از دیگر خاصیت هایی که می تواند به فرد بعنوان یک متخصص تغذیه کمک نماید برخورداری از صبر بالاست. صبر بالا کمک می نماید در برخورد با بیمارانی که با مشکلات مختلف متخصص مراجعه می کنند یا سوالات زیادی از این تخصص دارند به بهترین شکل برخورد داشته باشند.
نظم؛ هر بیمار برای دستیابی به هدف خود باید برنامه مشخص و منظمی داشته باشد این برنامه توسط متخصص تغذیه تنظیم می گردد. بدین سبب از دیگر خاصیت های یک متخصص تغذیه خوب می توان به برخورداری از نظم مناسب در کارها و ارائه برنامه بیماران اشاره نمود. بعنوان یکی از متخصصان تغذیه خوب در تهران می توان از دکتر کوهدانی نام برد.
مزایای کار با دکتر مشاور تغذیه خوب چیست؟
گرفتن یک رژیم اصولی چه در زمینه چاقی و چه در زمینه لاغری با کمک یک متخصص تغذیه ساده تر و با مشکلات کمتری انجام می شود.
حل بموقع مشکلات
اولین مزیت دکتر مشاوره تغذیه خوب و برخورداری از برنامه های اصولی مشاوره تغذیه حل بموقع مشکلات است. خیلی از افراد بعنوان یک رژیم غذایی لاغری و چاقی رژیم های خودسرانه یا اینترنتی را انتخاب می کنند که این گونه برنامه ها می تواند مشکلاتی مانند زخم معده یا سوء تغذیه را برای افراد به وجود آورد و در صورتیکه با مراجعه و مشورت با یک دکتر مشاور تغذیه خوب خیلی از این مشکلات اتفاق نمی افتد.
داشتن انگیزه
یکی از مسائلی که موجب ناتمام گذاشتن رژیم های غذایی مختلف می شود از دست دادن انگیزه و انرژی برای ادامه مسیر که در صورت کار با یک مشاور تغذیه این مشکل کمتر اتفاق افتاده و فرد تا انتهای مسیر می تواند با راهنمایی ها و همراهی مشاور تغذیه خود بهترین نتیجه را به دست بیاورد.
برخورداری از یک رژیم سالم
از دیگر مشکلاتی که افراد هنگام گرفتن رژیم های خودسرانه با آن روبه رو می شوند حذف وعده های اصلی غذایی و مسایلی مانند ریزش مو است که در صورت مراجعه به مشاور تغذیه و دریافت یک رژیم اصولی این مشکلات به وجود نمی آیند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/07/28
16:23:21
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اینترنت , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است