بررسی چالش استارتاپ های نوپای دانشگاهی در وبینار علمی

بررسی چالش استارتاپ های نوپای دانشگاهی در وبینار علمی از جانب یكی از استارتاپ های نوپای دانشگاهی وبیناری جهت بررسی چالش های موجود در سر راه این دسته از استارتاپ ها برگزار می گردد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، یکی از موضوعات مهم و جذاب در جوامع دانشگاهی و البته فضای کسب وکار، چگونگی بهره مندی از نتایج تحقیقات دانشگاهی و نوآوری ها و ابداعات صورت گرفته توسط محققان، اساتید و دانشجویان است؛ چون که امروزه دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی تلاش دارند تا نوآوری های خویش را تجاری سازی کنند.
برای تجاری سازی نوآوری های دانشگاهی، روش های متفاوتی از عقد قراردادهای همکاری مشترک با صنعت تا ثبت پتنت و صدور مجوز بهره برداری از آن وجود دارد. در این بین، یکی از مسیرهای جذاب و کارآمد که در چند سال گذشته به شدت مورد استقبال جامعه دانشگاهی قرار گرفته است، راه اندازی شرکت های زایشی (Spin Off) توسط محققان دانشگاهی و ورود مستقیم به فعالیتهای کارآفرینانه است. یک شرکت زایشی کسب وکار نوپایی است که با هدف تجاری سازی نتایج تحقیقات دانشگاهی، از جانب یک یا چند تن از اساتید، محققان و دانشجویان تأسیس می شود.
چالش های پرشماری بر سر راه استارتاپ های دانشگاهی قرار دارد که شاید عمده ترین دلیل آنها، عدم آشنایی بنیان گذاران با فضای کسب وکار و الزامات خاص آن است. برای این منظور وبیناری از جانب یکی از استارتاپ ها در زمینه راه اندازی یک کسب و کار نوپا مبتنی بر ایده دانشگاهی برگزار می گردد.
از آنجائیکه این استارتاپ در فضای بین المللی (کشور آلمان) به فعالیت مشغول می باشد، درکی بهتر از فضای کسب وکارهای نوپای دانشگاهی، بخصوص در بازارهای بین المللی فراهم می آورد.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، این وبینار در روز چهارشنبه، 9 مهر ماه جاری برگزار می گردد.
منبع:

1399/07/09
09:17:15
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: بازار , دانشگاه , زمینه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است