ترجمه رسمی مدارك تحصیلی

ترجمه رسمی مدارك تحصیلی زارا: نحوه ترجمه مدارك تحصیلی صادره از وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد به صورت كامل در این مطلب توضیح داده شده است.به گزارش زارا به نقل از مهر، متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور را دارند می بایست ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خودرا به همراه تاییدات دادگستری و امورخارجه به دانشگاه مورد نظر عرضه کنند اما قبل از هر چیز مدرک تحصیلی باتوجه به رشته و دانشگاه صادر کننده آن باید تائید شود و روند ستاندن تائیدات تحصیلی و ترجمه رسمی آن صورت گیرد بعد از درنوردیدن این مراحل دانشگاه کشور مقصد می تواند از صحت تحصیلات وی و سابقه ی تحصیلی او باخبر شود و شرایط در صورت امکان برای ادامه تحصیل شخص فراهم شوn.
نحوه ترجمه مدارک تحصیلی صادره از وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بصورت کامل در این مقاله توضیح داده شده است؛ پس ما با همراه باشید.
مراحل تائید مدارک تحصیلی مقاطع سراسری (روزانه، شبانه، غیر انتفاعی، پیام نور): برای ترجمه رسمی مدارک دانشگاه سراسری بعد از فارغ التحصیلی دانشجو باید مراحل آزاد سازی و لغو تعهد را انجام دهد و پس از آن مدارک را به تائید وزارت علوم برساند متقاضی می تواند بعد از لغو تعهد اصل مدارک خودرا در سامانه سجاد بارگذاری کرده و بعد از ستاندن کد صحت فایل تائیدیه مدارک خودرا در قسمت استعلام سجاد از وزارت علوم دریافت کند.
مراحل تائید مدارک دانشگاه آزاد غیر پزشکی: دانشگاه های آزاد برخلاف دانشگاه های سراسری زیر نظر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد فعالیت دارند و برای ترجمه رسمی مدارک دانشگاه آزاد باید تائیدیه سازمان مرکزی را دریافت کرد. دانشنامه های رشته های آزاد کد تائید سازمان مرکزی را دارند و جهت ستاندن تائید دادگستری و خارجه علاوه بر دانشنامه ریز نمرات هم باید مهر دانشگاه و مهر تائید سازمان مرکزی را داشته باشد.
مدارک صادر شده توسط وزارت بهداشت: برای ترجمه و تائیدات مدارک پزشکی صادره از وزارت بهداشت نیاز به تائید و مهر و امضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد و برای دریافت مهر تائید وزارت بهداشت متقاضی با مراجعه حضوری همراه با اصل مدارک به ساختمان وزارت بهداشت واقع در شهرک قدس بلوار فرحزادی می توانند مراحل تائید مدارک خودرا انجام دهند. لازم به ذکر است مدارک رشته های پزشکی آزاد نیز صادره از وزارت بهداشت می باشند که در این صورت متقاضی علاوه بر مهر وزارت بهداشت مهر تائید سازمان مرکزی را هم می بایست دریافت کند.
ترجمه رسمی مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم
یکی از مدارک لازم برای ستاندن پذیرش خیلی از دانشگاه های خارجی ترجمه رسمی مدارک دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد که شامل (ریز نمرات و گواهی اختتام دوره هر دو مقطع است). برای ستاندن این مدارک مراحلی باید طی شود که به شرح ذیل می باشد؛

اولین قدم جمع آوری ۴ مدرک ریز نمرات عکس دار دیپلم، ریز نمرات عکس دار پیش دانشگاهی و گواهی اختتام دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است.
در صورت نداشتن گواهی اختتام دوره باید به اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه نموده و برای دریافت کارنامه و ریز نمرات باید به مدرسه مراجعه کنید و ریز نمرات حتما دارای عکس ۴*۳ مربوط به زمان تحصیل باشد تا به کارنامه الصاق و مهر شود. دقت داشته باشید که مهر روی عکس کارنامه باید کاملاً واضح و مشخص باشد.
در صورتی که مدارکتان کامل هستند اما بدون مهر باید به اداره آموزش پرورش محل تحصیل خود مراجعه نموده و این مشکل را برطرف کنید. دقت داشته باشید ریز نمرات هر دو مقطع باید مهر برجسته ی دبیرخانه آموزش و پرورش را داشته باشند.
ریز نمرات با مهر و امضای آموزشگاه مربوطه و تائید اداره کل آموزش پرورش و استان قابلیت ترجمه رسمی را دارد اما برای ستاندن تائیدات دادگستری و خارجه مقطع متوسطه و پیش دانشگاهی متقاضی باید با حضور در یکی از دفاتر پیشخوان دولت درخواست خودرا برای دریافت تائیدیه تحصیلی عرضه کنند. متقاضی باید اصل مدارک را همراه با کد دارالترجمه مورد نظرو اسم و مشخصات مسئول مترجم به دفتر پیشخوان عرضه نماید تا دفتر پیشخوان بعد از بررسی بوسیله پرتال اختصاصی آموزش و پرورش در صورت تائید شدن مدرک، تائیدیه مدارک شما برای دارالترجمه ای که معرفی کردید ارسال نماید.
قابل توجه متقاضیان محترم پیش از معرفی دارالترجمه برای دریافت تائیدیه تحصیلی به دفاتر پیشخوان حتما هماهنگی لازم را با دارالترجمه انجام دهید تا پروانه مسئول مترجم فعال باشد. برای اینکه تا زمانی که دارالترجمه مورد تائید و دارای پروانه فعال نباشد اجازه ترجمه مدارک را ندارد و تائیدیه تحصیلی برایشان صادر نمی گردد.
در اختتام این مراحل اصل مدارک مهر خورده باید به امضای معاون اداره کل رسیده و ممهور به مهر برجسته دبیرخانه شود. پس از درنوردیدن این مراحل اصل مدارک که مهرهای لازم را برای تائیدات دارد را به دارالترجمه رسمی مورد نظر خود ارائه دهید تا در صورت رسیدن تائیدیه تحصیلی شما از دفتر پیشخوان مراحل ترجمه و تائیدات دادگستری و خارجه برای مدارکتان صورت گیرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/07/03
22:57:14
5.0 / 5
1166
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است