رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد

پروتكل های بهداشتی رستوران های دانشجویی ابلاغ گردید

پروتكل های بهداشتی رستوران های دانشجویی ابلاغ گردید به گزارش زارا رئیس سازمان امور دانشجویان از ابلاغ پروتكل های بهداشت رستوران های دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: پروتكل های بهداشتی رستوران ها و نحوه طبخ و بسته بندی غذاها به صورت كلی تشریح و به دانشگاه ها اعلام شده است.


دکتر مجتبی صدیقی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار نمود: برنامه ما این است که در ترم جدید به علت شیوع کرونا سرویس حضوری در رستوران های دانشگاهی نداشته باشیم و تا جایی که مقدور باشد توزیع غذاها به صورت بیرون بر باشد و دانشجویانی که در خوابگاه ها اسکان داشته دارند هم در ظروف بسته بندی شده غذا دریافت خواهند کرد.
ایشان در ادامه با اشاره به پروتکل ها در بخش بهداشت رستوران های دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: در زمینه پروتکل های بهداشتی رستوران ها نحوه طبخ و بسته بندی غذاها به صورت کامل تشریح و به دانشگاه ها اعلام شده است.
دکتر صدیقی تصریح کرد: طبیعتا با شروع سال تحصیلی بحث کمک به دانشجویان در بخش وام های دانشجویی هم مطرح شده و به همین جهت ما سال جاری سعی کردیم با تجمیع 21 نوع وام متفاوت، این وام ها را در دسته بندی های محدود ۵ دسته ای تقسیم بندی نماییم.
رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه وام تحصیلی بیشترین درخواست را در میان دانشجویان دارد، اظهار داشت: وام تحصیلی، ضروری، وام ویژه دکتری و مسکن همچون این دسته بندی ها است که سال جاری میزان این وام ها افزایش خواهد یافت.
دکتر صدیقی همینطور به برنامه ارتقاء سطح خوابگاه های دانشجویی طی ۶ ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: بر این اساس ۱۲۵ خوابگاه در طرح ارتقاء قرار دارند که ۹۵ خوابگاه با کمک خیرین ارتقاء می یابد؛ به نحوی که ۴۰ درصد هزینه های آنرا صندوق رفاه دانشجویان، ۴۰ درصد دانشگاه و ۳۰ درصد را هم خیرین تأمین خواهند کرد.
وی تصریح کرد: ۳۰ خوابگاه هم در طرح ارتقاء به صورت معمول قرار می گیرند؛ بدین سان که ۵۰ درصد را دانشگاه تقبل می کند و ۵۰ درصد هم توسط صندوق رفاه دانشجویان ارتقاء خواهند یافت. همینطور ارتقاء سطح آشپزخانه های دانشجویی هم امسال مورد پیگیری قرار|گرفت و بر این اساس ۱۴۱ آشپزخانه در طرح ارتقاء سطوح قرار گرفتند.
معاون وزیر علوم همینطور تصریح کرد: از ۲۵۰ هزار ظرفیت خوابگاه های مجردی کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت برای عرضه سرویس در ترم جاری از جانب دانشگاه ها اعلام شده، ازاین رو دانشگاه ها برنامه ریزی می کنند کمتر از این تعداد دانشجو در خوابگاه ها اسکان یابد.
منبع:

1399/07/01
15:09:21
5.0 / 5
1578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است