راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی در دانشگاه تربیت مدرس

راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی در دانشگاه تربیت مدرس به گزارش زارا رئیس تربیت مدرس از طریق اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: این مدرسه مجازی می تواند ارتباطات ما با ملل مختلف را گسترش داده و با استفاده از نوآوری و خلق روش های مدرن و استاندارد، ما را به اهداف نزدیك تر و افق های دور را دست یافتنی كند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدتقی احمدی در مراسم افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تربیت مدرس رئیس دانشگاه در این مراسم با اشاره به تبلیغات منفی پیرامون ایران در دنیا، بر اهمیت اثرگذاری از مسیر آموزش و آشنایی ملل با زبان و فرهنگ ایرانی تاکید کرد و اظهار داشت: علیرغم شرایط حاکم و تبلیغات منفی ضد ایران، مردم دنیا و به خصوص دانشگاهیان، شیفته ایران و علاقمند شناخت و آگاهی از تحولات کشورمان هستند. باور دارم برای تغییر دید مردم جهان به کشورمان، باید از مسیر آموزش و آشنایی ملل مختلف به خصوص قشر دانشجو و محقق آنها با فرهنگ ایرانی بهره برد که بدون شک موثر خواهد بود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: فرهنگ ایرانی از پیش از ظهور اسلام و سپس با هم افزایی اسلام، ترکیبی غنی، استثنایی و منحصر به فرد ایجاد کرد که تابحال به رغم گذشت قرن ها، با استمرار و مقاومت اقوام مختلف ایرانی، باقی مانده و تکامل یافته است. بهترین راه ارتباط با ملل مختلف جهان، آموزش زبان فارسی، اشاعه تفکر و فرهنگ اصیل ایرانی و گسترش دوستی و محبت است.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس در مورد مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی اضافه کرد: هم اکنون آموزش مجازی در دنیا، میلیون ها نفر را در برگرفته و افراد بسیار زیاد با صرف هزینه کمتر، در نقاط مختلف از آموزش به صورت مجازی بهره مند می شوند. راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی هم می تواند ارتباطات ما با ملل مختلف را گسترش داده و با استفاده از نوآوری و خلق روش های مدرن و استاندارد، ما را به اهداف نزدیک تر و افق های دور را دست یافتنی کند.
دکتر احمدی برگ برنده مرکز آموزش زبان فارسی را کیفیت بالای آموزش دانست و اظهار داشت: کیفیت، برگ برنده مرکز است که به همت اساتید گروه زبان فارسی، مدرسین مرکز و هم افزایی با مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی حاصل شده است. زنجیره ارتباط این مرکز با معاونت آموزشی دانشگاه، گروه های آموزشی دانشکده ها و نحوه تعامل، مدیریت و راهنمایی متقاضیان خارجی تحصیل در دانشگاه، نمونه ای موفق از کار تیمی، با همدلی کامل برای رفع مشکلات بود.
در ادامه بیگدلی معاون بین الملل دانشگاه تربیت گزارش مختصری از فعالیت یک ساله این مرکز عرضه کرد و اظهار داشت: در طول یک سال قبل و با وجود شیوع ویروس کرونا، دوره های گوناگون و ده ها کلاس در هفته به صورت مجازی، با نظم و تلاش ۱۹ مدرس این مرکز برگزار شده است که ماحصل زحمات همکاران مرکز، گروه زبان و ادبیات دانشگاه و مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی است.
وی ادامه داد: این مرکز به منظور پاسخگویی به نیاز دانشجویان غیرایرانی دانشگاه و واحد بین الملل و با توجه ویژه رئیس دانشگاه و حمایت بی دریغ معاون پشتیبانی تأسیس شد و الان از دیگر دانشگاه های کشور نیز، زبان آموز می پذیرد. با تاسیس این مرکز ظرفیت نهفته دانشگاه، شکوفا شد و در کنار آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، این مرکز به پشتوانه علمی گروه زبان فارسی و مرکز تحقیقات و توسعه زبان فارسی دانشگاه، برنامه های بسیاری در حوزه منابع درسی، آزمون ها و گسترش فعالیتهای خود دارد.
در ادامه دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تصریح کرد: به زبان فارسی، شعر و ادبیات و فرهنگ ایرانی، بی مهری شده است. زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی، سرمایه و ظرفیت بی بدیلی است که مورد غفلت قرار گرفته و باید فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاهها برای آشنایی نسل جوان با ادبیات و متون نظم و نثر فارسی و همینطور آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در سایر کشورها مورد توجه قرار گیرد.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر باقری از روند روز افزون اقبال به زبان فارسی در دنیا اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون ۲۰۰ مرکز در دانشگاههای سراسر جهان دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی را برگزار می کنند و ما از اغلب کشورها درخواست برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی را داریم. اعزام اساتید به خارج از کشور نه تنها به گسترش زبان و زبان آموزی کمک می نماید بلکه راهی برای توسعه فرهنگ ایرانی ست و امیدوارم از اساتید دانشگاه تربیت مدرس هم در این راستا بهره مند شویم. البته ما به جز بحث اعزام اساتید، در زمینه توسعه آموزش های مجازی، روزآمد کردن سرفصل های درسی زبان فارسی و ایران شناسی و همینطور در مورد راه اندازی بانک اطلاعاتی از تمامی کرسی ها و مجامع زبان فارسی در دنیا هم فعالیت می نماییم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس؛ دکتر غلامحسین زاده رئیس دانشکده علوم انسانی، گروه زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه را صاحب جایگاه علمی بسیار بالا توصیف و خاطرنشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس دارای گروه زبان و ادبیات فارسی قوی، مرکز آموزش زبان فارسی، مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی، مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی (در حال راه اندازی)، قطب مطالعات زبان و ادبیات فارسی، ۷ مجله و ۳ انجمن علمی در حوزه زبان و ادبیات فارسی، رشته ها و گرایش های ویژه، متنوع و کامل در حوزه زبان و ادبیات فارسی است که نشان دهنده تأثیرگذاری این گروه در سطح دانشگاه و کشور است.
منبع:

1399/06/28
14:53:59
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , بانك , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است