رییس دانشگاه خبر داد

سرپیچی كره جنوبی از پرداخت مبالغ تعهدی به دانشگاه تهران

سرپیچی كره جنوبی از پرداخت مبالغ تعهدی به دانشگاه تهران به گزارش زارا رئیس دانشگاه تهران از محدودیت در كارهای مشترك این دانشگاه با كشور كره جنوبی آگاهی داد و اظهار داشت: ما یك موسسه مشترك با زمینه كارهای پژوهشی با كشور كره جنوبی داشتیم و بر این اساس، این كشور متعهد بود هر ساله مبالغی را به دانشگاه تهران پرداخت كند كه متاسفانه دو سال است مسئولان طرف قرارداد به تعهدات خود عمل نكرده اند.


دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه برنامه های بین المللی و ارتباطات خارجی دانشگاه تهران در دوران شیوع ویروس کرونا تعطیل نشده است، اظهار نمود: با شیوع ویروس کرونا ویروس و ادامه پاندمی شیوع ویروس کرونا برخی از دانشجویان خارجی این دانشگاه به کشورهای خود باز نگشتند و دانشجویان مراجعت کرده به کشورهای مبدا نیز تحصیل خودرا به صورت مجازی ادامه داده و خواهند داد.
ایشان سپس از برنامه دانشگاه تهران برای توسعه دوره های آموزشی بین المللی به شیوع الکترونیکی آگاهی داد و اشاره کرد: توسعه این دوره ها بستگی به شرایط کشور همکار از نظر شیوع ویروس کرونا دارد و در ترم جاری نیز این دوره ها به شکل مجازی برگزار می گردد و اگر پروتکل های بهداشتی اجازه بدهند به صورت حضوری دانشجویان را پذیرش خواهیم کرد.
دکتر نیلی درباب فرصت های مطالعاتی دانشجویان دکتری و اساتید دانشگاه تهران اشاره کرد: در صورتیکه کشورهای دیگر اجازه بدهند و اجرای پروتکل های بهداشتی مانعی را ایجاد نکند دانشجویان دکتری و اساتید را در چارچوب فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت در امر پژوهشی به دانشگاه های دیگر اعزام خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه تهران اشاره کرد: شیوع ویروس کرونا ویروس برنامه اعزام دانشجویان و اساتید به دوره های کوتاه مدت مطالعاتی را تحت تاثیر قرار داده و با وجود افزایش هزینه ها، بودجه های ما دراین زمینه نیز مقداری کاهش پیدا کرده است.
دکتر نیلی اشاره کرد: هم اکنون با دانشگاه های آلمان، سویس، چین، فرانسه، روسیه، تایوان و غیره برنامه ها و پروژه های مشترک تحقیقاتی و آموزشی داریم.
وی از محدودیت در کارهای مشترک این دانشگاه با کشور کره جنوبی به سبب تحریم ها آگاهی داد و اظهار داشت: ما یک موسسه مشترک در زمینه کارهای پژوهشی با کشور کره داشتیم که این کشور متعهد بود هر ساله مبالغی را به دانشگاه تهران پرداخت کند که متاسفانه دو سال است به تعهدات خود عمل نکرده و مبلغ را پرداخت نکرده اند.
منبع:

1399/06/26
11:51:11
5.0 / 5
1300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است