در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی اعلام شد؛

فراخوان جذب هیات علمی در چارچوب طرح سربازی، مهرماه اعلام می شود

فراخوان جذب هیات علمی در چارچوب طرح سربازی، مهرماه اعلام می شود به گزارش زارا در جلسه ۲۵۳ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراكز آموزشی به ریاست دكتر محمدعلی كی نژاد كه در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، مقرر شد فراخوان جذب طرح سربازی توسط هیأت مركزی جذب وزارت علوم در مهرماه اعلام گردد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در ابتدای جلسه نامه دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون مصوبات هیأت عالی جذب در شورایعالی انقلاب فرهنگی قرائت شد که دکتر کی نژاد در این خصوص بر قانونی بودن مصوبات هیأت عالی جذب تاکید کرد و اظهار داشت: لزوم دارد طی نامه ای این مورد شفاف سازی شود.
در ادامه دکتر جواد محمدی دبیر هیأت عالی جذب از عرضه برخی از مصوبات سیاست گذاری هیأت عالی جذب، به شورایعالی انقلاب فرهنگی و شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای تصویب اطلاع داد.
در ادامه جلسه نامه رئیس جمهور درمورد اصلاح بند ۶ ماده ۵ آیین نامه تشکیل هیأت عالی جذب در مورد احراز صلاحیت اعضای هیأت علمی قرائت شد که در این خصوص هم اعضای هیأت عالی جذب بر اینکه رسیدگی به تخلفات اعضای هیأت علمی در مرحله پیمانی بر عهده هیأت اجرایی جذب و در مراحل بعد بر عهده هیأت انتظامی دانشگاه ها است، تاکید کردند.
همچنین در ادامه جلسه نامه دیوان محاسبات به هیأت عالی جذب در مورد صدور حکم توسط دانشگاه ها در صورت عدم صدور حکم بعد از یک ماه توسط مراکز جذب وزارتین، قرائت شد که در این خصوص هم مقرر شد مهلت زمانی یک هفته به مراکز جذب وزارتین داده شود تا جوابیه خویش را ارسال نمایند.
همچنین در این نشست مقرر شد هیأت مرکزی جذب وزارت علوم در مهرماه فراخوان طرح سربازی را اعلام نماید و نامه قبلی طرح سربازی به دانشگاه ها را ابطال و به دیوان عدالت اداری ابلاغ کند.
در ادامه دکتر حسین کچوئیان عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: با عنایت به پیشرفت آمایش آموزش عالی و تراکم فارغ التحصیلان در بعضی رشته محل ها، بهتر است جذب جدید را متوقف نماییم تا سازوکار آمایش به نتیجه برسد.

همچنین در این نشست مقرر شد هیأت مرکزی جذب وزارت علوم ظرف مدت ۱۵ روز فهرست جذب اعضای هیأت علمی را بر اساس آمایش اعلام نماید.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی در انتها جلسه برخی از اعضای هیأت های اجرایی جذب و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی صنعتی کرمانشاه، پژوهشگاه فضایی، علوم پایه دامغان، صدا و سیما، اراک، شهید مدنی آذربایجان، صنعت نفت، تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، صنعتی قم، شیراز، نمایندگی ولی فقیه در سپاه، شهید چمران اهواز تأیید صلاحیت شدند.

منبع:

1399/06/25
23:49:06
5.0 / 5
1468
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است