وزیرعلوم در جمع خبرنگاران خبر داد

كوشش برای تأمین اینترنت مجانی دانشجویان

كوشش برای تأمین اینترنت مجانی دانشجویان به گزارش زارا وزیر علوم از كوشش برای تأمین اینترنت ارزان قیمت و یا حتی مجانی دانشجویان در نیم سالجاری تحصیلی اطلاع داد و اظهار داشت: هماهنگی هایی در این حوزه با وزارت ارتباطات انجام شده و امیدواریم تا چند روز آینده بتوانیم اینترنت مجانی یا ارزان قیمت در اختیار دانشجویان قرار بدهیم تا ارتباط دانشجو و دانشگاه تسهیل شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در حاشیه مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در مورد زمان شروع سال تحصیلی دانشجویان جدید الورود تصریح کرد: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به ما قول دادند تا آخر مهر ماه نتیجه پذیرش دانشجویان جدید الورود را اعلام کنند. طبیعی است پس از اعلام نتایج و در عرض چند روز دانشجویان ثبت نام خواهند شد و دانشگاه هایی که ترم را شروع کردند می تواند آموزش این دانشجویان را شروع کنند. امیدوارم شرایطی را شاهد باشیم که نودانشجویان برای دوره های محدودی در دانشگاه ها به صورت حضوری پذیرش نماییم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه ها برنامه های را تنظیم می کند که هم داوطلبان انتخاب رشته به صورت تور مجازی اب این مراکز آشنا کند و هم این که کسانی که در این مراکز پذیرفته می شوند پیش از ورود به دانشگاه از راه تور مجازی با بخش های مختلف دانشگاه ها آشنایی پیدا کنند و در مدتی که احیانا به صورت حضوری وارد دانشگاه می شوند، بتوانند با آشنایی قبلی، بهره بیشتری از این فضاها ببرند.
وزیر علوم در مورد نحوه آموزش واحدهای عملی دانشجویان هم تصریح کرد: این واحدها در طول ترم با تقسیم زمان و توزیع دانشجویان در گروه های کوچک و محدودی که بتوانند برای دانشجویان غیر بومی سرویس اسکان تعریف کنند عرضه خواهند شد. ترم گذشته هم حدودا همین تدابیر انجام شد البته در بعضی از رشته ها امکان عرضه بخشی از دروس عملی از راه سیستم های خاص نرم افزاری، مدلینگ و در بستر اینترنت قابل عرضه است. طبعا در محدودیت ها و مشکلات هست که ابتکارات و نوآوریها بروز می کنند امیدوارم نیم سال پیش رو نیمسال موفقی باشد.
غلامی در مورد نقل و انتقال دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: نقل و انتقال دانشجویان یک روال معمول در دانشگاه ها است که برپایه آئین نامه خاص و تعریف شده انجام می شود. من سفارش می کنم دانشجویان تا جایی که می توانند در شهر محل زندگی خود انتخاب رشته کنند. برخی مایل هستند در دانشگاه های بزرگ تحصیل کنند که اصراری در این حوزه نداریم.
وی افزود: ما در همه استان ها دانشگاه های بزرگی داریم اگر داوطلب رتبه بندی های علمی این دانشگاه ها را ببیند می تواند به خوبی در دانشگاه با کیفیت محل زندگی خود ادامه تحصیل دهد. ازاین رو سفارش من این است که تا جایی که می تواند در محل زندگی و شهرهای نزدیک انتخاب رشته کند تا شرایط بهتری برای رفت آمد داشته باشند دانشگاه ها در این حوزه مساعدت خواهند کرد و چون از قبل بخشنامه شده و اجرایی می شود.
وزیر علوم از قول وزیر ارتباطات برای تأمین اینترنت دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: وزیر ارتباطات قول داده اینترنت دانشجویان را تأمین کند البته خواست ما اینترنت مجانی است. در این حوزه اقدامات اولیه انجام شده است و امیدواریم این نوع دسترسی به اینترنت همین روزها محقق شود تا صرفاً ارتباط دانشگاه و دانشجو تسهیل شود.
غلامی در مورد برنامه وزارت علوم برای اسکان دانشجویان هم اظهار داشت: مبنای ما در بحث اسکان آموزش مجازی است. برای اسکان دانشجویان در خوابگاه ها احتیاج به اجازه از بخش درمان است. بنابراین اگر پروتکل های بهداشتی به ما اجازه دهد و شرایط موجود قابل مدیریت باشد در چارچوب حفظ سلامت دانشجویان به کسانی که حضورشان در دانشگاه لزوم دارد می توانند خدمات خوابگاهی دریافت نمایند. در این حوزه تعیین اولویت ها با دانشگاه ها است. مثلا دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت اسکان هستندو همینطور سفارش نمودم دانشجویان سال اول هم مدتی در دانشگاه ها حاضر باشند.
منبع:

1399/06/24
13:56:29
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: آموزش , ارز , ارزان , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است