افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD

افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD با دستور وزیر بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه سال جاری اجرا می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره حقوق دستیاران پزشکی و دکترای PHD اظهار داشت: با عنایت به انعکاس مشکلات دستیاران پزشکی و همکاری و همراهی آنها با نظام سلامت در دوران مبارزه با ویروس کرونا، وزیر بهداشت دستور داد که حق الزحمه دستیاران پزشکی و دکترای PHD تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.
وی بیان نمود: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه ۹۹ اجرایی می شود و امیدواریم بخشی از مشکلات دستیاران پزشکی و دکترای PHD برطرف شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت اظهار نمود: همینطور مشکلاتی که در زمینه محل استراحت دستیاران پزشکی در مراکز آموزشی و درمانی وجود دارد با وزیر بهداشت مطرح شده و مقرر است وضعیت همه محل های استراحت دستیاران پزشکی در مراکز آموزشی و درمانی سراسر کشور بررسی شده و اقداماتی برای تجهیز و بهسازی صورت گیرد.
لاری اظهار داشت: همراهی و همکاری دستیاران پزشکی و اینترن ها در طول دوران مبارزه با ویروس کرونا و عرضه خدمات به بیماران ستودنی بوده و جای تشکر و قدردانی فراوانی دارد.
به گزارش وبدا، سخنگوی وزارت بهداشت در انتها تصریح کرد: مشکلات و حتی مسائل مربوط به بیمه درمانی دستیاران پزشکی و خانواده آنها هم به صورت مستمر در حال پیگیری و بررسی است. خرداد ماه سال جاری در همین راستا تفاهم نامه ای بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت هم منعقد شده که بر مبنای آن تفاهم نامه، دستیاران پزشکی، دکترای PHD و خانواده آنها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
منبع:

1399/06/13
22:30:39
5.0 / 5
1340
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است