معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خبرداد

ارائه آموزش تركیبی در دانشگاه امیركبیر

ارائه آموزش تركیبی در دانشگاه امیركبیر به گزارش زارا معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اعلان اینكه آموزش دانشجویان این دانشگاه در ترم جدید تركیبی است، اظهار داشت: برنامه ریزی برای اسكان دانشجویان جدیدالورود از اول آبان ماه در خوابگاه ها انجام می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا؛ دکتر سیاوش خرسندی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی انجام شد که بر طبق گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب انجام شد و تنها گزارش های محدودی درباب تخلفات امتحانی به دانشگاه ارائه شد و سیاست دانشگاه و شورای انضباطی در ارتباط با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است در واقع دانشگاه درباب این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.
ایشان سپس اشاره کرد: شورای انضباطی دانشگاه امیرکبیر در کمترین زمان به گزارشات ارائه شده را رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد. البته فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است و تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: شورای انضباطی دانشگاه درباب تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم نیز صادر خواهد شد که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.
دکتر خرسندی اشاره کرد: ترجیح دانشگاه بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی همچون انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی نیز استفاده می نمایند در واقع برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید نیز استفاده خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباب اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نیز اظهار داشت: در تابستان امسال سه فار اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا اختتام تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند. در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه بود تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.
وی اظهار داشت: در فاز سوم نیز اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: از شروع آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خودرا آغاز می کنند نیز خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد. دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکیملی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.
دکتر خرسندی اضافه کرد: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده بدین سان که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی اشاره کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند کارهای پژوهشی خودرا در این مکان ها انجام دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده نیز به سازمان امور دانشجویان ارائه شده است. زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام گردد امکانات دانشجویی نیز متناسب با آن برنامه ریزی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی اشاره کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی در خصوص بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که بعد از انجام آزمایشگاه مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم. ضمن اینکه فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.
منبع:

1399/06/07
13:50:24
5.0 / 5
1428
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است