معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

نگرانم نتوانیم راه تصمیم گیری برای ابوذر یا ابوجهل شدن را نشان دهیم

نگرانم نتوانیم راه تصمیم گیری برای ابوذر یا ابوجهل شدن را نشان دهیم به گزارش زارا همدان معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: نگرانی ام این است نتوانیم راه را نشان دهیم كه افراد تصمیم بگیرند «ابوذر» باشند یا «ابوجهل»؟


حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میراحمدی بعدازظهر دوشنبه ۲۷ مردادماه در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا، اظهار نمود: از انبیاء به ما رسیده که اگر موفق شویم راه را نشان دهیم حتی اگر مردم به بیراهه روند موفق بوده ایم اما نگرانی ام این است ما نتوانیم راه را نشان دهیم که تصمیم بگیرند ابوذر باشند یا ابوجهل؟
وی با اشاره به اینکه در قرآن تعبیری داریم به نام عمل صالح که غیر از عمل حسنه است، توضیح داد: آن چیزی که انسان را نجات می دهد، عمل صالح است. اگر کسی نیت خوب داشته و این کار، قول و سخن خوب داشته باشد، کافی نیست مگر اینکه در جای درستی هم گفته شود.
میراحمدی با تاکید بر اینکه مدت زمان مسئولیت مهم نیست بلکه عمل خوب مهم می باشد و ما مکلف به عمل صالح هستیم، مطرح کرد: کار فرهنگی، کار سختی است چونکه با انسان سروکار دارد ازاین رو اساتید باید در این حوزه تلاش کنند چونکه اثرگذاری زیادی بر روی دانشجو دارند.
وی با اشاره به اینکه در آستانه فراسیدن ایام عاشورا هستیم، اظهار نمود: از ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری تابحال که سال ۱۴۴۱ هجری است، ۱۳۸۰ سال می گذرد اما این واقعه ملال آور و کهنه نشده و همه گروه ها فکر می کنند در این ایام چه کاری می توانند انجام دهند؟
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: هر فیلم خوبی ببینیم یا کتاب خوبی بخوانیم بعد از دو بار دیگر رغبت به تماشا و مطالعه آن نمی نماییم اما در این واقعه یک حقانیت نهفته شده که با وجود اینکه قصه امام حسین(ع) را همه می دانیم، برای ما جذاب است که روضه خوان چه می گوید. این حقانیت با فطرت انسان سازگار شده و برخی صفات آن ملموس شده و عاشورا کلاسی سرشار از پیام های بلند است.
وی با اشاره به اینکه هر روحانی به درد دانشگاه نمی خورد، تبیین کرد: ما از حجت الاسلام عباسی بعنوان آخوند دانشگاهی تعبیر می نماییم چونکه عباسی و حاجیلویی به درد دانشگاه می خورند و خوشبختانه ارزیابی عباسی در تمام مسئولیت ها پرارزش بوده و حاجیلویی هم ناشناخته نیست و یک انسان اخلاقی و فاضل حوزوی و دانشگاهی است و برای وی هم توفیقات بیشتری را مسئلت داریم. این جلسه به پاس قدردانی از زحمات عباسی تشکیل شده و این تکریم با معارفه حاجیلویی گره خورده است.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا هم مطرح کرد: نکته ای که باید دقت کنیم بحث مسئولیت است که بعنوان یک مبحث خاص مدنظر ما قرار دارد.
دکتر یعقوب محمدی فر اظهار نمود: ما مولایی داریم که از مسؤلان و کار کردن برای مردم صحبت می کند، نامه ای به مالک می نویسد در آن به مسئولیت اشاره می کند. نامه ای که بسیاری از غیرمسلمانان سرلوحه قرار دادند و در ایران هم می تواند سرلوحه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه ما در مقابل مردم و بیت المال مسئول هستیم، افزود: اگر مدیری تلاش می کند، به مسئولیت خود واقف است چونکه ما در مقابل مردم و بیت المال مسئول هستیم و عباسی هم مسئولیت خویش را با تلاش شروع کرد. با او چهار سال همکاری صمیمانه و دوستانه داشتیم و از این به بعد در جای دیگری خدمت می کنند. حاجیلویی هم این مسئولیت را می شناسد و باید به وجوه آن فکر کند.
محمدی فر با اشاره به اینکه مسئولیتی که در فرهنگ است به انسان مربوط می شود، توضیح داد: انسان موجود پیچیده ای است و ما با انسان های مختلفی از اقوام و فرهنگ های مختلف در کشور روبرو می باشیم به همین علت کار فرهنگی دشوار می باشد.
وی افزود: تربیت انسان از مطالبی است که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند و در استعمار کهنه و نو آنچه هدف قرار گرفت فرهنگ انسانی بود و بعد از آن چپاول اقتصادی رخ داد.
محمدی فر با اشاره به اینکه ما دغدغه تربیت انسان های مختلف را داریم، تبیین کرد: باید وجوه فرهنگی را حفظ نماییم، تعالی ببخشیم و به آن افتخار نماییم و باید به تربیت نسل بعدی کمک نماییم چونکه آنچه دغدغه داریم تربیت انسان های مختلف است که جامعه را رهبری کنند. تربیت انسان های متخصص باید شعار ما باشد.
وی افزود: دانشگاه باید وظیفه اش را بگونه ای انجام دهد که کشور مبتلا به اختلال نشود، کشور ما جمعیت جوانی دارد و می تواند فرصت خوبی به کشور بدهد.
وی ادامه داد: هجمه های بیرونی فراوانی در این ۴۰ سال به ما وارد شده اما کتب تاریخ برای ورق زدن نیست، برای درس گرفتن است و آیندگان از ما درس خواهند گرفت. دانشگاه بوعلی همدل است، همه به هم کمک می کنند و امیدواریم این همدلی تداوم داشته باشد.
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا هم با اشاره به اینکه از خدای مهربان درخواست توفیق در این مسئولیت را دارم، اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) در نامه ای به مالک اشتر می فرماید آنچه به عهده تو قرار داده شده برای آب و نان تو نیست بلکه وظیفه ای است که بر عهده تو قرار داده شده است ازاین رو فرد باید با تلاش و کوشش کار را به سرانجام برساند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدمهدی حاجیلویی محب با اشاره به اینکه فعالیت فرهنگی وسیع، ژرف و بنیادین است و آثار بلندمدت دارد چونکه کار بر اندیشه ها زمان بر و اثرگذار می باشد، مطرح کرد: آنچه ما برعهده داریم تربیت یک نسل جوان، مومن و انقلابی است.
وی با اشاره به اینکه کار اعتقادی و کار اخلاقی لوازم خویش را دارد، توضیح داد: این کار با دیگر فضاهای کاری متفاوت می باشد و در این مباحث، کار تشکیلاتی و نظم موثر خواهد بود.
حاجیلویی محب در ارتباط با جبهه سازی فرهنگی اظهار نمود: بحث جبهه سازی فرهنگی یعنی تلاش نماییم با سلایق متفاوت کنار هم کار نماییم و جبهه واحدی بسازیم.
وی با اشاره به اینکه هم زبانی با دانشجو از لوازم کار فرهنگی است، افزود: باید از افق نگاه دانشجو به موضوعات نگریست و متناسب با آن روش هایی برگزید، اگر ما نسل امروز را تکریم نماییم می توانیم روی آن اثرگذار باشیم و از لوازم این کار عمق اعتقاد هدایت پذیری و دلسوزی است.
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند جوان امروزی اگر بالاتر از جوانانی که در جبهه های جنگ حضور داشتند، نباشد، کمتر هم نیست.
حاجیلویی محب در انتها تصریح کرد: همدلی و همکاری رمز موفقیت ما خواهد بود و با همه اساتید و تشکل های دانشجویی دست یاری می دهیم و امیدواریم این مطلوب با همه عزیزان به سرانجام برسد.
مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا هم بیان نمود: مسئولیت در حکومت جمهوری اسلامی فرصت برای خدمتگذاری است و امانتی بزرگ بر گردن ما است.
حجت الاسلام والمسلمین علی محمد عباسی اظهار نمود: انقلاب فرصتی فراهم نمود تا کنار دانشگاهیان در جهت اعتلای خود و دانشگاه گام برداریم و قدردان بسترسازان این انقلاب هستیم و امیدواریم عملکرد ما مورد رضایت پروردگار باشد چونکه اگر مورد رضایت پروردگار نباشد خسرانی بیش نیست.
او در آخر سخنانش اظهار داشت: از تمام همکاران در نهاد رهبری دانشگاه بوعلی، همکارانم در نهاد دفاتر استان، تشکل ها و انجمن های اسلامی، همه دانشگیان بوعلی سینا به صورت خاص هیئت رئیسه سابق و هیئت رئیسه فعلی تشکر می کنم.
به گزارش زارا به نقل از ایسنا، امروز در مراسمی از حجت الاسلام والمسلمین «علی محمد عباسی» مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا تقدیر به عمل آمد و راهی دانشگاه گیلان شد و حجت الاسلام والمسلمین دکتر «محمدمهدی حاجیلویی محب» بعنوان مسئول جدید ارائه شد.
منبع:

1399/05/28
10:19:34
5.0 / 5
1849
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دانشگاه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است