اقتصادی ترین نوع آموزش از منظر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

اقتصادی ترین نوع آموزش از منظر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان سمنان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اعتقاد دارد كه اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است.


رضا نقدی در دیدار با معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار نمود: خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به بهره وری نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاهی مهارت محور با تربیت نیروی کار ماهر و چیره دست همراه با پنجه های کارآمد است.
وی اظهار داشت: جمعیت دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای بالغ بر 140 هزار دانشجو در تمامی استان های کشور و در 176 دانشکده در ۱۱۴ شهر کشور و 31 استان در سطح کشور می باشد.
نقدی با اشاره به وجود 2300 کارگاه و آزمایشگاه در کشور تصریح کرد: بیشتر از 60 درصد دروس در این دانشگاه به صورت کارگاهی و آزمایشگاهی برگزار می گردد.
وی آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را بیشتر از 63 درصد برشمرد و اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان بعنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان در 4 دانشکده با 4 هزار دانشجو و 500 عضو هیئت علمی، مدرس و نیروی حق التدریس رسالت و مأموریت خویش را دنبال می کند.
نقدی با تاکید بر اینکه اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است، افزود: آمار اشتغال دانش آموختگان نشان داده است دانشگاه فنی و حرفه ای متناسب با نیاز صنعت رشته های تحصیلی را ارائه می دهد تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان خاطرنشان کرد: ۵۸ رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی در این دانشگاه به منظور تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه عرضه می شود که از این تعداد ۳۸ رشته در مقطع کاردانی و ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی است.
نقدی با اشاره به اهمیت تربیت نیروی ماهر و آماده کار در دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به بهره وری نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اظهار داشت: دانشگاه فنی وحرفه ای دولتی و تحصیل در مراکز این دانشگاه علمی مجانی است و در سال جدید مجوز دریافت رشته های طراحی لباس در مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی مهندسی مکانیک خودرو و حسابداری به صورت ناپیوسته و رشته های کاردانی مانند انرژی تجدیدپذیر خورشیدی، تبرید، گرافیک، تربیت بدنی، معماری، هنرهای تجسمی-نقاشی، تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت شده است.
معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان هم تصریح کرد: فرهنگ کار بسیار مهم و کلیدی است و باید بر تقویت زیرساخت ها جهت تأثیر ویژه بر روی فرهنگ کار توجه گردد.
فاطمه منصوری اظهار داشت: مهارت آموزی و افزایش آموزش های کاربردی راهکار مهم کاهش بیکاری است.
وی با اشاره به سند استراتژیک توسعه آموزش های مهارتی استان اظهار داشت: ترویج و توسعه فرهنگ مهارت های آموزشی از مهم ترین اهداف این سند است که دانشگاه ها باید از این ظرفیت بهره گیرند.
وی تصریح کرد: بهره وری و استفاده بهینه از نیروی انسانی مورد توجه مسؤلان حوزه اشتغال باشد و با اجرای طرح های آموزشی و قبل از آن فرهنگ سازی در محیط خانواده باید به سمت این مورد مهم گام برداشت.
منبع:

1399/05/09
11:37:32
5.0 / 5
1830
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است