ثبت برند با هزینه ای مناسب

ثبت برند با هزینه ای مناسب از مهم ترین مزایای ثبت برند این است كه علامت و نشان تجاری ثبت شده توسط مراجع قانونی حفاظت می شود و كسی حق كپی برداری از تولیدات و خدمات ویژه شركت دیگری را نخواهد داشت.به گزارش زارا به نقل از مهر، قانون تجارت در تمام دنیا اصول مشخصی دارد. ثبت برند یکی از مراحل مهم در امر تجارت است؛ هر چند که در ایران خیلی جدی گرفته نمی گردد. از مهم ترین مزایای ثبت برند این است که علامت و نشان تجاری ثبت شده توسط مراجع قانونی حفاظت می شود و کسی حق کپی برداری از تولیدات و خدمات ویژه شرکت دیگری را نخواهد داشت.
برند و نشان مخصوص بعنوان حق امتیازی معتبر و ویژه فعالیت شرکت شمرده می شود. برند ویژه شما مانع از سو استفاده افراد دیگر می شود. خدمات و محصولات باید با نشان اختصاصی شرکت به بازار ارائه شود. برند نشان دهنده خاصیت محصولات، ارزش و اعتبار خدمات شرکت است و اهمیت بالایی در روند پیشرفت شرکت دارد.
در قانون تجارت ایران ثبت برند الزامی نیست، اما اگر دوست دارید پله های ترقی را طی کنید، نخستین گام ثبت برند با هزینه کم است. در زمانه رشد و گسترش فناوری ارتباطات بهتر است در عرصه رقابت داخلی و بین المللی، نشان تجاری مختص به فعالیت خود داشته باشید.
روند ثبت برند چگونه است؟
اما روند ثبت شرکت چگونه است؟ آیا دردسرهای زیادی دارد؟ آیا به تنهایی قادر هستیم ثبت برند ارزان انجام دهیم؟ آیا برای تسریع در کارها و مشاوره نیاز به کارشناس حرفه ای داریم؟
در این مطلب بطور قطع پاسخ سوالات خودرا دریافت می کنید. ابتدا می خواهیم مراحلی را که باید جهت ثبت برند طی کنید، شرح دهیم.
جهت ثبت برند تجاری باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید و استعلام پیش از ثبت بگیرید. نام و نشان تجاری ویژه ای برای خود طراحی کنید. انتخاب نام تجاری، شرایط و خاصیت هایی دارد که حتما باید به آن توجه کنید چونکه اگر درست نبوده یا تکراری باشد، مرجوع می شود.
بعد از آماده سازی علامت تجاری، تمام مدارکی که برای ثبت برند اعلام شده به همراه کپی باید تهیه شود. سپس مبادرت به ثبت نام در سامانه مالکیت معنوی می کنید یا به صورت حضوری به اداره ثبت برند مراجعه و مدارک را تحویل می دهید.
مرحله بعدی ستاندن گواهی امضا از دفترخانه رسمی و تنظیم اظهار نامه دقیق برند است. در گام بعدی مبادرت به پرداخت هزینه ها کرده و مبلغ واریزی جهت چاپ روزنامه را آماده می کنید. برند انتخابی شما باید در روزنامه رسمی چاپ و اطلاع رسانی شود که هیچ گونه شبهه ای برای تکراری بودن برند وجود نداشته باشد.
بعد از طی زمان مشخص و انجام تمامی مراحل، اگر مدارک ارسالی ناقص بود اداره مالکیت صنعتی ابلاغیه ای جهت رفع نقص صادر می کند و متقاضی باید نسبت به رفع نقص اقدام نماید. در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد پس از حدود ۳۰ روز کاری سند ثبت برند را دریافت می کنید.
آیا ثبت برند با هزینه کم مقدور است؟
ثبت برند بااینکه کاری راحت به نظر می آید، اما روال اداری و مراحل پیچیده ای دارد. اگر برای نخستین بار وارد جریان ثبت برند شده اید، باید بگوییم حتما می توانید تا اختتام راه را به تنهایی طی کنید؛ درست است که تجربه خوبی کسب می کنید، اما راهی طولانی در پیش دارید.
در برخی امور کسب تجربه برای متقاضی گران تمام می شود. به جهت اینکه طرح و نشان شما در هر مرحله ای مرجوع نشود و برای گذراندن مراحل مجبور به باردیگر کاری نشوید، بهتر است فردی مجرب در کنار خود داشته باشید که هزینه های اضافی را در حین ثبت برند متقبل نشوید.
یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود می آید مربوط به اظهارنامه ای است که تکمیل می کنید. ممکنست این برگه توسط اداره مالکیت صنعتی تائید نشود.
دلایلی مانند مشابهت برند با نشان های سایر شرکت ها، ثبت برند به نام شخص دیگر، عدم رعایت چارچوب قانونی در ثبت نشان تجاری یا نقص در مدارک و پرونده همچون دلایلی است که باید به دنبال رفع آن باشید و باردیگر پرونده به جریان بیفتد.
در تمامی این موارد و مشکلاتی که در راه ثبت برند با آن برخورد می کنید نیاز به مشاوری فعال و راهنمایی مجرب احساس می شود. اگر قصد دارید ثبت برند ارزان انجام دهید با ما همراه باشید.

کار را به کاردان بسپارید!
نکته مهم دیگری که باید در تمام مراحل ثبت برند به آن توجه داشته باشید، هزینه ثبت برند است. به صورت قانونی و طبق تعرفه هایی که تعیین شده است، فیش برخی مبالغ واریزی را باید به همراه مدارک ثبت نام تحویل اداره دهید.
اگر دوست دارید پروسه ثبت برند در مدت زمان قانونی خود طی شود و مشمول زمان طولانی نشوید، بهتر است راهنمایی کنار خود داشته باشید. اگر فرصت انجام کار اداری ندارید، کلیه امور را به متخصصین ثبت فردا بسپارید. مشاوره رایگان درباب انتخاب و ثبت برند از ابتدا تا اختتام را از کارشناسان ثبت فردا بخواهید.
سخن آخر
هزینه ثبت برند بالا نیست. اما باید تدابیری اتخاذ کنید که در زمانی کوتاه ثبت برند با هزینه کم انجام دهید. فرآیند کارهای اداری در ارتباط با ثبت برند امری زمان بر و پر تنش است. اگر به روند کارها آگاهی نداشته باشید، قادر نیستید به سرعت از عهده کارها برآیید. متخصصین ثبت فردا روزانه پرونده های بسیاری را در مورد ثبت برند ارزان انجام می دهند. کار سریع و با کیفیت را با ثبت فردا تجربه کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/05/06
15:12:46
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: ارز , ارزان , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است