دانشگاه تربیت مدرس اعلام كرد

نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی و غیر علمی در مرداد ماه

نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی و غیر علمی در مرداد ماه به گزارش زارا بخشنامه نحوه استفاده از مرخصی استحقاقی و فوق العاده اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در مرداد و شهریور ماه ابلاغ گردید.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا و بر مبنای اعلام مدیریت امور اداری دانشگاه تربیت مدرس، با عنایت به شروع موج دوم شیوع بیماری کرونا و لزوم جلوگیری از گسترش بیماری و هم هزینه بالای مصرف آب و برق در مردادماه و ضرورت صرفه جویی در این حوزه، نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی در مرداد و شهریورماه بر مبنای مصوبه ۲۲ تیرماه ۹۹ هیات رییسه دانشگاه، صورت می گیرد.
بر طبق این بخشنامه و طبق ماده ۸۱ آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی، ضروریست اعضای هیات علمی رسمی دانشگاه حداقل ۲۰ روز و تا سقف ۳۰ از مرخصی استحقاقی خویش را در مردادماه و مانده مرخصی را در شهریورماه استفاده کنند. همینطور اعضای هیات علمی پیمانی و طرح سربازی، مرخصی استحقاقی خویش را با هماهنگی مقام مسئول در مردادماه استفاده نمایند.
بخشنامه تصریح می کند: مرخصی ها نباید باعث تاخیر در برگزاری امتحانات آخر ترم و بخصوص جلسات دفاع دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی در مرداد و یا شهریور گردد و انتظار می رود اعضای هیات علمی با عنایت به تجربه دوران نیمه حضوری اخیر در تسریع امور در روزهای مرخصی همکاری جدی و متناسب داشته باشند.
با عنایت به بخشنامه های پیشین در ارتباط با فراهم کردن تسهیلات لازم برای انجام جلسات دفاعیه بعضی از دانشجویان در خلال ماه های مرداد و شهریور و هم برگزاری آزمون آخر ترم جاری تا دهم مردادماه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با هماهنگی معاونان آموزشی و پژوهشی در بهره برداری از همکاری اعضای هیات علمی و هم همکاران تدابیری اتخاذ نمایند تا خللی در انجام این امور ایجاد نشود.
بر طبق این بخشنامه اعضای غیر هیات علمی (رسمی، پیمانی و قراردادی) می توانند به ازای استفاده از ۱۰ روز مرخصی استحقاقی از ۱۰ روز مرخصی فوق العاده ( تشویقی) بر مبنای تبصره ۱ ماده ۵۵ آئین نامه استخدامی اعضای غیر هیات علمی، از اول تا آخر مرداد برخوردار شوند. لازم به ذکر است مرخصی تشویقی قابل ذخیره یا بازخرید نیست.
بدیهی است اعضای هیات علمی و کارکنانی که به جهت مشغله حجیم ناشی از تعدد برگزاری جلسات دفاع، حضورشان برای انجام امور فوق در دانشگاه اجتناب ناپذیر است می توانند مرخصی خویش را تا دهم شهریور ماه استفاده نمایند.
همینطور بعضی از کارکنان ستادی آموزشی و پژوهشی که حضورشان برای اجرای برنامه های فوق الزامی است حسب صلاحدید معاونان می توانند از دهم مرداد تا دهم شهریور از مرخصی استحقاقی و تشویقی خود استفاده کنند.
با عنایت به لزوم حضور بعضی از کارکنان ستادی دانشگاه برای انجام امور اجتناب ناپذیر، مسؤلان واحدها برنامه حضور حداقل تعداد کارکنان مورد نیاز در مرداد ماه را تا آخر وقت اداری روز یکشنبه 29 تیرماه جهت بررسی و اعلام نظر به مدیریت امور اداری اعلام نماید.
نیروهای تحت پوشش شرکت های طرف قرارداد با دانشگاه هم در صورت موافقت مسئول واحد محل خدمت و مسئول شرکت می توانند در فاصله زمانی ۱ مرداد تا ۳۱ مرداد از مرخصی استحقاقی خود استفاده کنند.
شایان ذکر است از تاریخ اول مرداد تا ۳۱ مرداد ماه اضافه کار و بهره وری پرداخت نخواهد شد و برای کارکنانی که حضور آنان در دانشگاه ضروری و اجتناب ناپذیر است در صورت لزوم با درخواست مسئول واحد مربوطه و تایید مدیر امور اداری، حداکثر و صرفاً تا ۲ ساعت اضافه کار در روز قابل محاسبه خواهد بود.
ساعت کاری دانشگاه هم از اول تا آخر مرداد ماه از ساعت ۸ تا ۱۴ خواهد بود.
منبع:

1399/04/29
16:49:33
5.0 / 5
1880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است