در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی انجام شد

اجرای طرح خوابگاه ایمن برای جلوگیری از كرونا

اجرای طرح خوابگاه ایمن برای جلوگیری از كرونا به گزارش زارا رئیس مركز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در مورد روش اجرای طرح خوابگاه ایمن برای جلوگیری از انتشار كرونا ویروس با سرپرستان خوابگاه های دانشجویی نشستی برگزار كرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در این جلسه که با عنایت به ضرورت استمرار آموزش های لازم در مورد بیماری ناشی از کرونا ویروس در سطح پرسنل شاغل در خوابگاه های دانشجویی برگزار شد، مواردی نظیر حفظ و ارتقای سطح سلامت دانشجویان و پرسنل، جلوگیری از بروز و شیوع بیماری با انجام معاینات روزانه و کنترل حرارت دانشجویان در کلیه خوابگاه ها عنوان شد.
دکتر تهرانی، رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این جلسه به تبیین دستورالعمل های جدید جلوگیری از کووید 19 و مقابله با کرونا و نحوه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها پرداخت و در مورد تغذیه موثر در درمان بیماری، ارجاعات پزشکی و درمانی لازم، نحوه برخورد با دانشجویان در معرض خطر توضیحاتی بیان کرد.
رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه به روند پیگیری و هماهنگی های لازم در مورد دانشجویان دارای تست تشخیصی مشکوک یا مثبت و اعزام آنها به نقاهتگاه و اصول گندزدایی ورودی و محوطه خوابگاه ها اشاره نمود.
وی با اشاره به نحوه چیدمان دانشجویان بالینی و غیر بالینی در خوابگاه ها، توجه کامل به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اسکان خوابگاهی در شرایط بحران و اضطرار را ضروری برشمرد.

رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط پرسنل حاضر در خوابگاه ها و عرضه گزارش افراد سهل انگار در این خصوص توسط سرپرستان و عدم پذیرش میهمان تحت هر عنوان در خوابگاه های دانشجویی از دیگر موارد مورد تاکید در این جلسه بود.

در ادامه نشست گزارشی از روش اجرای "طرح خوابگاه ایمن" جهت جلوگیری از انتشار کرونا در خوابگاه رستاک توسط رابط بهداشتی عرضه شد تا در دیگر خوابگاه ها هم این طرح عملیاتی شود.
بر مبنای اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در انتها نشست در مورد نحوه همکاری دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی در خوابگاه ها توضیحاتی بیان شد و ضمن تحویل ترمومتر لیزری و پالس اکسی متر به سرپرستان خوابگاه ها، آموزش نحوه کار با آنها هم عرضه شد.
1399/04/17
23:26:41
5.0 / 5
2138
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است