آخرین تصمیم وزارت علوم برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی

آخرین تصمیم وزارت علوم برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی زارا: برمبنای اعلام سازمان امور دانشجویان، دانشجویانی كه تا اواخر سال قبل مجوز فرصت مطالعاتی خارج از كشور را دریافت كرده اند، فقط تا اختتام شهریور سال جاری فرصت دارند جهت استفاده از این این مجوز خود فرصت دارند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع ویروس کرونا در بیشتر کشورهای جهان، تعطیلی دانشگاه ها و همین طور برگزاری کلاس های درسی به روش برخط و ایجاد محدودیت های رفت و آمد که یکی از چالش های مهم و تاثیر گذار برای تمامی کشورهای جهان است، موضوع تعیین سهمیه های فرصت های مطالعاتی خارج از کشور سال جاری برای دانشجویان دوره دکتری داخل و همین طور سایر موضوعات در رابطه با فرصت تحقیقاتی در شورای مرکزی بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بر این اساس، سازمان امور دانشجویان تعیین سهمیه های فرصت تحقیقاتی خارج از کشور باتوجه به نامشخص بودن افق بیماری کووید ۱۹ تعطیلی دانشگاه خارج و عدم برقراری و روال عادی پروازها و نیز عدم اقدام سفارتخانه ها برای صدور روادید و همین طور با اولویت قرار دادن سلامتی دانشجویان در شرایط فعلی را قابل بررسی ندانست و هرگونه اتخاذ تصمیم را به عادی شدن شرایط موکول کرد.
همین طور دانشجویان واجد شرایط تشخیص داده شده در سال ۹۸ که با وجود داشتن نامه حمایت مالی معتبر از سازمان امور دانشجویان به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی موفق به اعزام برای انجام فرصت تحقیقاتی نشده اند با رعایت حداکثر زمان خروج از کشور و نیز اطمینان از کنترل پروتکل های بهداشتی طبق شیوه نامه مربوطه تا اختتام شهریور ۹۹ فرصت اقدام و اعزام دارند.
سازمان امور دانشجویان درباب دانشجویانی که در فرصت تحقیقاتی در کشور محل تحقیق حضور دارند نیز مقرر کرد تا دانشجویان متقاضی بعد از ارسال درخواست به دانشگاه و ذکر دلیلهای توجیهی وتحقیقاتی خود، در صورت وجود اعتبار حداکثر تا سقف دو ماه به صورت ریالی به تشخیص اداره کل بورس می توانند از تسهیلات برخوردار شوند. همین طور استفاده از فرصت تحقیقاتی داخل بدون در نظر گرفتن سهمیه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی امکان پذیر است.
منبع:

1399/04/17
13:48:35
5.0 / 5
2144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است