در مراسم تكریم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله مطرح شد:

تاكید سند اسلامی شدن دانشگاهها بر سلامت معنوی

تاكید سند اسلامی شدن دانشگاهها بر سلامت معنوی فرمانده ستاد مقابله با بیماری كرونا در كلانشهر تهران در مراسم تكریم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله(عج)، اظهار نمود: سند اسلامی شدن دانشگاهها نیز بر سلامت معنوی تاكید دارد. در همین راستا معنویت و اخلاق باید نهادینه شود. این اقدام منجر به ایجاد امید، نشاط، فداكاری و اخلاص میشود. سلامت معنوی میتواند دین را به زبان امروزی معنا كند و این نماد وحدت حوزه و دانشگاه است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی ضمن اشاره به جایگاه برجسته آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، به نقش پررنگ بیمارستان بقیه الله برای مقابله با اپیدمی کووید-۱۹ اشاره و اظهار نمود: خوشبختانه این دانشگاه در عرصه ملی و فراملی جایگاهی ممتاز و برجسته دارد و امروز در قله خوداتکایی علمی و پیشرفت های سترگ در عرصه پزشکی کشور می درخشد و جایگاهی ممتاز و بی بدیل در سایه اهتمام محققین، عالمان و کارکنان برای این مجموعه علمی حاصل شده است.
وی ضمن تاکید بر کسب جایگاه سوم پژوهشی در حوزه کرونا در میان دانشگاه های علوم پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، اشاره کرد: بیمارستان بقیه الله (عج) روش های مداخله نوین و ممتازی را انشاء کرد و در طول روزهای سخت کرونایی خبرهای مسرت قسمتی از این بیمارستان به گوش رسید؛ بیش از ۵ هزار بیمار در این بیمارستان درمان شدند و این حجم بالا بسیار سرافرازانه قابل ذکر است.
دکتر زالی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) را نمادی از یک دانشگاه نظامی دانست و اظهار داشت: طبق گفته مقام معظم رهبری، در یک رزمایش مستمر به سر میبریم، بدین سبب جایگاهی ممتاز برای بیمارستانی که وظایف نظامی از راهبردهای اصلی آن است، تعریف می شود.
او در آخر اظهار داشت: امروز دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) علاوه بر تامین نیازهای بهداشتی و درمانی خود، در زمینه تامین لجستیک نیروی انسانی نیز بسیار موفق بوده است.
توجه به مولفه های برنامه تحول و تعالی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
سردار جلالی، فرمانده سابق دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گزارشی از عملکرد و برنامه های اجرا شده در چارچوب برنامه تحول وتعالی در این دانشگاه، با هدف حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی و تربیت مدیران جهادی ارائه داد.
بگفته سردار جلالی، توانمندسازی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان، پژوهش های ماموریت محور، توجه به حوزه طب سنتی، ارائه خدمات پیشگیری محور، ارائه خدمات درمانی به روز و توام با تکریم، ارائه خدمات نوین پزشکی، طرح توانمندسازی پزشکان، راه اندازی کلینیک های عصر و شب استاد محور و تقویت طرح انطباق اسلامی بعنوان یکی از سفارش های دینی مقام معظم رهبری، همچون برنامه های اجرا شده در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بوده است.
او در آخر اظهار نمود: امیدوارم این مسیر همچنان پرشتاب ادامه داشته باشد.
حرکت در امتداد اعتلای دانشگاه، لازمه تکامل است
دکتر حسن ابوالقاسمی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و فرمانده جدید دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، با اشاره به ضرورت حرکت در جهت اعتلای دانشگاه، اشاره کرد: با وجود تلاشهای انجام شده، راه رسیدن به کمال بسیار طولانی است.
وی ضمن تاکید بر اهمیت پایبندی و تعهد به برنامه های تدوین شده دانشگاه، اضافه کرد: در کنار تمام ظرفیتهای موجود، نیروی انسانی بسیار با ارزش است. باید روند همکاری نیروی انسانی فرهیخته با دانشگاه تسهیل شود تا بخش بهداشت و درمان سپاه تقویت شود.
فرمانده جدید دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، درباب جایگاه مهم سلامت معنوی در حوزه آموزش و درمان، اظهار نمود: بدون توجه به سلامت معنوی نمیتوان ادعا کرد در حال تکامل هستیم، چونکه توانمندی دراین زمینه منجر به کاهش مخاطرات و شاخصهای خطر در زندگی خواهد شد.
وی افزود: سند اسلامی شدن دانشگاهها نیز بر سلامت معنوی تاکید دارد. در همین راستا معنویت و اخلاق باید نهادینه شود. این اقدام منجر به ایجاد امید، نشاط، فداکاری و اخلاص میشود. سلامت معنوی میتواند دین را به زبان امروزی معنا کند و این نماد وحدت حوزه و دانشگاه است.
دکتر ابوالقاسمی درباب اهمیت گسترش کارهای دانشگاه در حوزه بین الملل، عنوان کرد: نمیتوان در مقابل ظرفیتهای موجود در کشورهای منطقه و محور مقاومت بیتفاوت بود و امیدوارم با همکاری بسیج جامعه پزشکی جذب دانشجویان از مناطق دیگر افزایش یابد.
وی عنوان کرد: باید گام های بهتری در امتداد بهبود کیفیت خدمات درمانی برداشته شود و تعاملات دانشگاهی و پژوهشی برای رونق تولید و کارآفرینی افزایش یابد.
دکتر ابوالقاسمی ظرفیت های موجود در کشور در حوزه توریسم درمانی را بسیار مطلوب اعلام نمود و اضافه کرد: توجه به طب سنتی برای بهبود سبک زندگی پاسداران در درجه اول، بسیار اهمیت دارد.
او در آخر با تاکید بر ضرورت کوشش برای حفظ و نگهداری نیروی انسانی دانشگاه و تحقق جذب حداکثری، اشاره کرد: در همین راستا باید بخش های مختلف دانشگاه با یکدیگر هماهنگ باشند و هیچ عاملی نباید موجب نارضایتی شود.1399/04/11
13:56:16
5.0 / 5
2072
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است