مقام مسئول بانكی خبر داد:

اتفاق عجیب بازار مسكن تهران

اتفاق عجیب بازار مسكن تهران به گزارش زارا مدیركل حقوقی بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: ۵۲ درصد معاملات مسكن شهر تهران تنها در ۱۷ محله از ۳۲۰ محله پایتخت انجام می شود.به گزارش زارا به نقل از بانک عامل بخش مسکن، داود خلجستانی در همایش مدیران ارشد این بانک با اشاره به تلاشهای اداره کل حقوقی این بانک برای جلوگیری از ایجاد مطالبات مشارکت مدنی بخش مسکن تصریح کرد: در تهران ۳۲۰ محله وجود دارد و ۵۲ درصد معاملات فقط در ۱۷ محله انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه این ۱۷ محله جز محلات بورسی و پررونق تهران در تمامی فصول تلقی می شود، اظهار داشت: در آمار معاملات مسکن در تهران باید آمار این ۱۷ محله را از سایر محلات جدا کرد.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، با تاکید بر اینکه میانگین قیمت و معاملات ۱۷ محله پایتخت نباید با سایر محلات مقایسه شود، اضافه کرد: در بقیه کشور هم به همین گونه است بدین سان که در هر شهری یکسری محلات بورسی وجود دارد که باید جداگانه بررسی شوند.
خلجستانی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در محلات بورسی حتی در اوج رکود، مثبت ارزیابی می شود، افزود: افرادی که در محلات بورسی در بخش مسکن سرمایه گذاری می کنند برای این واحدها خریدار پیدا می کنند اما اغلب افرادی که در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری می کنند، باید به دنبال خریدار بگردند.
وی اضافه کرد: ۵۰ درصد افرادی که در بخش مسکن با هدف سرمایه گذاری ورود کردند و با مشکل مواجه گشتند، یا محله خویش را به درستی انتخاب نکردند یا در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری کردند.
این مقام مسؤول در بانک مسکن افزود: همینطور ۵۰ درصد مابقی که در بخش مسکن سرمایه گزاری نموده اند و با مشکل رو به رو شده اند، مساحت ملک آنها متناسب با نیاز بازار در آن محله یا منطقه نیست. به این معنا که نوع ساخت و متراژ با نیاز مسکن در آن منطقه مطابقت ندارد.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، اظهار داشت: افرادی که وارد سرمایه گذاری در بخش مسکن می شوند باید دوگانه «مکان و متراژ» را درست انتخاب کنند.
وی همینطور اظهار داشت: در کشور در محلات بورسی و پر رونق حدود ۲ میلیون واحد مسکونی کمتر از تقاضای مصرفی داریم و قیمت در این مناطق هم افزایشی است که اگر رشد قیمت متوقف شود، این توقف ادامه دار نیست.
خلجستانی اضافه کرد: در کشور تعداد زیادی واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و با مساحت بزرگ ساخته شده که متقاضی برای آنها وجود ندارد و به سختی به فروش می رسند. ضمن اینکه برای فروش این واحدها در زمان کوتاه مالک و سرمایه گذار باید واحد خویش را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت عرضه نماید.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن تصریح کرد: سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات جهت راه اندازی واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و بزرگ متراژ، منفی ارزیابی می شود و سفارش اکید بر عدم پرداخت تسهیلات مشارکت در این مناطق است.
وی افزود: سرمایه گذاری در تولید مسکن در مناطق بورسی تهران و کشور، مثبت ارزیابی می شود مشروط بر اینکه «متراژ» آن متناسب با نیاز بازار و تقاضای مصرفی باشد.

1399/03/08
13:10:51
5.0 / 5
2431
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است