فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف!

فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف! زارا: احتمالاً خبر ورود صندوق های ETF دولتی به بازار بورس را شنیده اید اما شاید شما شناخت كاملی از این صندوق های سرمایه گذاری نداشته باشید و برایتان جالب باشد بدانید اصلاً ETF چیست؟به گزارش زارا به نقل از مهر، احتمالاً خبر ورود صندوق های ETF دولتی به بازار بورس را شنیده اید. اتفاقی که می تواند مزایای بسیاری برای خریداران سهام این صندوق ها داشته باشد. ولی شاید شما اطلاع و شناختی از این صندوق های سرمایه گذاری نداشته باشید و این سوال برای تان پیش بیاید که اصلاً صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا همان ETF چیست؟
صندوق های ETF نوعی از صندوق های سرمایه گذاری هستند که از دارایی های متنوع تشکیل شده اند و واحدهای آنها در طول روز دقیقاً مانند بقیه سهام های در بازار بورس معامله می شوند. این بدان مدلول است که شما در طول ساعات و روزهایی که بازار معامله سهام باز و فعال است، می توانید یک یا چند واحد از یک صندوق ETF را بخرید و یا چند واحد از آنرا بفروشید. شما با خرید واحدهای ETF، پول و سرمایه تان را در صندوقی سرمایه گذاری می کنید که با استفاده از یک تیم مدیریت حرفه ای اهتمام دارد تا با تشکیل مجموعه ای از سهام و انواع اوراق بهادار سود مناسبی را به دست بیاورد.
آشنایی با جزئیات عرضه ETF دولتی یا سهام شرکت های دولتی
با توجه به اینکه خیلی از سیاست های اقتصادی دولت به سمت گسترش خصوصی سازی پیش می رود، دولت تصمیم گرفته تا بخش بزرگی از سهام شرکت های دولتی خودرا به عموم مردم واگذار کند تا از این طریق مردم به صورتی در سود و منافع آن نیز شریک شوند. در مرحله اول این واگذاری، سهام متعلق به دولت از سهام بانکهای صادرات، ملت، تجارت و همین طور شرکت های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین بوسیله ایجاد صندوق سرمایه گذاری با نام «صندوق واسطه گری مالی یکم» به افراد حقیقی متقاضی این سهام واگذار یا فروخته می شود. البته در نظر داشته باشید که در خرید سهام این صندوق های دولتی، هر شخص سهم مشخصی دارد، بطور مثال در واگذاری سری نخست، هر شخص می تواند ۲ میلیون تومان (معادل ۲۰۰ سهم) را خریداری کند.

سود سهام ETF دولتی چقدر است؟
سایت پایگاه اطلاع رسانی ای تی اف، راهنما و اطلاعات جامع و کاملی در ارتباط با این پرسش ها به شما ارائه می دهد و برای دسترسی به آخرین اخبار و اطلاعیه ها راجع به واگذاری این صندوق های دولتی می توانید به آن مراجعه کنید. بنا بر گزارش این سایت، سود این صندوق ها بالقوه است و دولت ۲۰٪ درصد از قیمت سهم را تخفیف قائل شده و عملاً زیر قیمت به فروش می رساند و این یعنی شما در همان زمان خرید هم به صورتی سود کرده اید و تقریباً از ۲ ماده دیگر امکان فروش آنرا خواهید داشت.
برای خریداری این سهام دو راه دارید:
۱) یا کد بورسی دارید که می توانید در بازه زمانی ساعت ۱۴ تا ۱۶ وارد سامانه معاملاتی شده و از نماد «دارا یکم» حداکثر به میزان ۲۰۰ سهم را خریداری کنید.
۲) اگر کد بورسی ندارید می تواند با استفاده از کد ملی به سایت بانکهای منتخب پذیره نویسی، موبایل بانک ها و عابربانک ها مراجعه و واحدهای سهام این صندوق ها را خریداری کنید.
اگر پرسش های بیشتری دارید و به دنبال یک مرجع اطلاع رسانی به روز و کامل هستید، حتما آدرس سایت https: //www.etfiran.com/ را به خاطر بسپارید. این سایت محتواهای آموزشی و خبری منحصربه فردی را به شما ارائه می دهد؛ از جمله:
- آموزش ویدئویی خرید سهام صندوق های ETF از اینترنت بانک ها و موبایل بانکهای مختلف
- ماشین حساب ویژه این سایت که با استفاده از آن می توانید سود روزانه دقیق سهام صندوق خریداری شده خودتان را محاسبه کنید
- دسترسی به آخرین اخبار و اطلاعیه ها راجع به واگذاری و خرید و فروش سهام صندوق های دولتی
و خیلی از اطلاعات و امکانات دیگر که می توانید با مراجعه به سایت، مشاهده و از آن استفاده کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/02/28
14:19:32
5.0 / 5
2200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است