بیانیه مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف درباره شیوع ویروس كرونا

بیانیه مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف درباره شیوع ویروس كرونا زارا: مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف اطلاعیه ای درباره شیوع ویروس كرونا در كشور صادر كرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، ملت شریف ایران؛ با سلام و تحیت، حضور مستمر، آگاهانه و هوشمندانه و نقش آفرین شما مردم ایران در عرصه های گوناگون و برهه های حساس تاریخ کشور بیان کننده شأن والا، صبوری، عزت و عظمت شما خوبان است.
حالا که با پدیده ناگوار شیوع ویروس کووید- ۱۹، کرونا و عوارض سخت آن مواجه هستیم، ما مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف بعنوان عضوی از جامعه بزرگ ملت ایران وظیفه خود دانستیم نکاتی چند را با شما ولی نعمتان خود در بین گذاریم:
۱- صمیمانه و با تواضع تمام از کادر درمانی کشور از پزشکان ساعی و پرستاران فداکار، کارکنان مراکز درمانی و مسئولان محترم وزارت بهداشت و درمان و مجموعه نیروهای پشتیبان عرصه بهداشت و درمان تشکر می نماییم. نظام بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی ما در سراسر کشور با امکانات محدودی که در این شرایط تنگنا در اختیار داشتند، حتی در مقایسه با کشورهای برخوردار، کارنامه بسیار خوبی را ارائه دادند و این موجب افتخار و مباهات ما است. ما هیچ گاه فداکاری شهدای گران قدر و والامقام این جهاد بزرگ را فراموش نمی نماییم و برای خانواده های محترمشان آرزوی صبر داریم.
۲- از آحاد شما ملت بزرگ به جهت متانت، صبر، ایثار، فداکاری، خویشتن داری و همراهی با تدابیر دولت و رعایت نظم و آداب بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی که رشد فرهنگی خودرا نشان دادید و در مواجهه با این حادثه عظیم کوشیدید، از تشکل های جامعه مدنی، سازمان های مردم نهاد، مؤسسات خیریه، انجمن ها و واحدهای صنفی، شرکت های دانش بنیان و مجموعه های تولیدی و خدماتی خصوصی به جهت تلاش بی وقفه شان در امدادرسانی و پشتیبانی از لطمه دیدگان این پدیده ناگوار کوشیدند، از مدیران و کادر فداکار واحدهای پشتیبان دولتی، حکومتی، حوزه عمومی، شهرداری ها، نیروهای مسلح که در مواجهه با این پدیده و مهار آثار آن تلاش بی وقفه نمودند قدردانی می نماییم.
در ادامه حداقل انتظارات خودرا از مسئولین برنامه ریزی و اجرایی کشور به شرح زیر اعلام می داریم:
۳- بی شک در شرایط حساسی که کشور با آن مواجه می باشد، مقابله با این مشکل بزرگ در کنار تحریم های غیرانسانی دولت آمریکا، کاری خیلی مشکل و دشوار و متفاوت از شرایط قبلی خواهد بود. جهان حین مبارزه با کرونا و بعد از کرونا اقتضائات ویژه جدیدی در مسائل اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت. به این جهت به مسئولین کشور سفارش اکید می نماییم، از الان با دعوت و تشکیل کارگروه هایی از متخصصین و صاحب نظران آینده پژوه، اندیشکده ها، انجمن های علمی و مراکز دانشگاهی، نسبت به تدوین طرح تحول و بهره وری اقتصادی، اجتماعی، مدیریتی پسا کرونا، برمبنای مدلهای علمی و کارآمد روز اقدام نمایند و این تهدید را به فرصتی برای بهره وری از امکانات و منابع انسانی و صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست بدل نمایند.
۴- در این شرایط همکاری و تبادل تجربیات با نهادهای جامعه بین المللی، همچون سازمان بهداشت جهانی WHO و سایر نهادهای در رابطه با فقرزدایی، توسعه انسانی و محیط زیست، نقش مهمی در به روز بودن علمی و آمادگی برای مقابله با بحران ها در کشور دارد. پس مسئولین را به رعایت این مهم توجه می دهیم.
۵- بی گمان اقشار مختلف جامعه در این ایام با مشکلات زیاد اقتصادی مواجه گشته اند و لطمه ها پس ازاین نیز ادامه خواهد داشت. لازمه ادامه حیات اجتماعی کشور، پشتیبانی از اقشار لطمه دیده و نیازمند و کسب وکارهای آزار دیده است. واضح است که دولت چه به لحاظ مسئله شناسی، چه به لحاظ اجرا و ساماندهی و چه به لحاظ منابع مالی نمی تواند حلال همه مشکلات حادث باشد. پس از دولت توقع می رود با اعتماد و استفاده از پتانسیل علمی جامعه دانشگاهی برای مسئله شناسی و از سازمان های مردم نهاد در امور ساماندهی و اجرایی دعوت نماید و با فراخوان جامعه مدنی و بسیج امکانات و سرمایه های اجتماعی و تعاون ملی، نسبت به امر مهم ترمیم لطمه های اقتصادی و اجتماعی در اسرع وقت اقدام ورزد.
مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف با تمام تخصص ها و تجارب اعضای خود در کنار مردم شریف ایران ایستاده است و در جهت توسعه و تعالی کشور بعنوان فرزندان این ملت عظیم الشان از هیچ کوششی دریغ نمی نماید.
مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف (نشست شریف)
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹1399/02/24
15:50:04
5.0 / 5
2289
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است