واكنش وزارت علوم به خبر مدرك جعلی یكی از نمایندگان

واكنش وزارت علوم به خبر مدرك جعلی یكی از نمایندگان به گزارش زارا مدیركل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واكنش به حواشی پدیدآمده درباره مدرك تحصیلی یكی از نمایندگان منتخب مجلس با بی اعتبار خواندن مدرك عرضه شده از جانب وی، مؤسسه صادركننده مدرك را هم غیرواقعی دانست.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر فرزانه شمیرانی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: لیست مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی دارای مجوز و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روی وبگاه این وزارت موجود است و این لیست همواره در حال به روزرسانی و در دسترس همگان است. ازاین رو به صورت طبیعی هر ادعایی در این حوزه قابل رصد و سنجش است.
وی خاطرنشان کرد: هر شهروندی می تواند در مواجهه با مؤسسه یا مؤسساتی که مدعی پذیرش دانشجو و داشتن مجوز از وزارت علوم هستند، به پایگاه اینترنتی این وزارت مراجعه نموده و از صحت آن ادعا آگاه شود.
شمیرانی درباره حواشی پیش آمده درباره عدم نظارت وزارت علوم بر مؤسساتی مانند تفتان خاش که یک از نمایندگان منتخب مجلس مدعی داشتن مدرک از آن است، خاطرنشان کرد: دو نکته را باید در نظر داشت. نخست اینکه دفتر آموزش های عالی غیردولتی و غیرانتفاعی امکان و نیروی انسانی لازم برای سنجش مستمر همه سرزمین را برای یافتن مراکزی که امکان دارد مدعی داشتن مجوز باشند، ندارد و وظیفه اش اعلام اسامی مؤسسات مجاز است که این لیست را به صورت مستمر به روزرسانی کرده و در دسترس عموم قرار می دهد. نکته دوم اینکه اصلاً موسسه مورد ادعا وجود خارجی ندارد و هیچ پرونده و سابقه ای از آن در وزارت علوم وجود ندارد.
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم افزود: این دفتر در صورت مواجهه با هر مؤسسه و مرکز آموزش عالی که بدون مجوز مبادرت به فعالیت یا صدور مدرک کند اقدام حقوقی لازم را انجام می دهد.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی درباره برخی اظهار نظرها در خصوص اینکه مؤسسه صادرکننده مدرک به صورت مجازی فعالیت می کرده است هم اظهار داشت: در کل کشور تنها ۷ مؤسسه آموزش عالی غیردولتی به صورت الکترونیکی مجوز فعالیت دارند که مؤسسه مورد ادعا در بین آنها نیست.
شمیرانی بار دیگر تاکید کرد: در این ماجرا هم مدرک عرضه شده فاقد اعتبار است و هم مؤسسه ای که ظاهراً مدرک از آنجا صادر شده بدون مجوز بوده و وجود خارجی ندارد و برای پرهیز از تکرار ادعاهای این چنینی، مراجع قانونی و حقوقی همواره می توانند از وزارت علوم استعلام رسمی داشته باشند و عموم شهروندان هم می توانند با رفتن به وبگاه وزارت علوم از صحت و سقم ادعاها آگاه شوند.
منبع:

1399/02/15
20:42:07
5.0 / 5
2812
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است