چاپ كتاب عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر در انتشارات جان وایلی

چاپ كتاب عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر در انتشارات جان وایلی زارا: كتاب ˮروش های زیرفضای كرایلف و كاربرد در حل گرهای جریان سیال تراكم ناپذیرˮ كه توسط عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر تالیف شده توسط انتشارات جان وایلی منتشر می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، کتاب "روش های زیرفضای کرایلف و کاربرد در حل گرهای جریان سیال تراکم ناپذیر" توسط ایمان فرح بخش، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دریا-واحد بندرعباس تألیف شده و توسط انتشارات جان وایلی در ماه اکتبر سال 2020 منتشر خواهد شد. هم اکنون این کتاب جهت معرفی در سایت انتشارات جان وایلی آنلاین شده و توسط سایت های فروش گوناگون پیش فروش می شود.
هدف از تألیف این کتاب ارائه مبانی روش های زیرفضای کرایلف و نحوه اعمال آنها در حل گرهای جریان سیال تراکم ناپذیر بوده است. همین طور بیان دقیق و روشن این کتاب سبب شده تا این اثر بعنوان تازه ترین و کامل ترین راهنمای اعمال روش های زیرفضای کرایلف برای حل دستگاه معادلات با طیف وسیعی از انواع ماتریس های پراکنده، مطرح شود.
این کتاب با پرکردن خلا بین متون تخصصی در جبر خطی عددی و دینامیک سیالات محاسباتی، در اعمال روش های تکراری غیر ایستا در حل دستگاه معادلات برآمده از مسائل جریان سیال تراکم ناپذیر، بعنوان منبعی تخصصی برای پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه ریاضیات کاربردی و دینامیک سیالات محاسباتی قابل ارجاع است.
این کتاب در پنج فصل تألیف شده و دربرگیرنده موضوعاتی چون نحوه تشکیل ماتریس های پراکنده، ذخیره سازی آنها در فرمت های فشرده، الگوریتم های ذخیره سازی و ضرب آنها، مبانی روش های زیرفضای کرایلف، آنالیز عددی، رفتار همگرایی و هزینه محاسباتی آنها در برخورد با طیف وسیعی از دستگاه های معادلات با ماتریس های متنوع و همین طور نحوه اعمال آنها در حل گرهای جریان سیال تراکم ناپذیر است.
در کتاب "روش های زیرفضای کرایلف و کاربرد در حل گرهای جریان سیال تراکم ناپذیر" سابروتین ها و برنامه های اصلی بعنوان پشتیبان مسائل و نتایج گوناگون ارائه شده در متن کتاب، در ضمایم ارائه شده است. مسائل و پروژه های متنوع و مختلفی در انتهای هر فصل ارائه شده که می تواند خواننده را ترغیب به استفاده از ضمایم انتهای کتاب جهت تعمیق یادگیری مطالب کند.
در سایت انتشارات جان وایلی به بی بدیل بودن این کتاب درباب مهیا کردن خوانندگان در استفاده از روش های زیرفضای کرایلف در حل گرهای جریان سیال تراکم ناپذیر اشاره شده و هیچ منبع قابل مقایسه دیگری دراین زمینه تابحال وجود نداشته است.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایمان فرح بخش عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دریا و مشغول خدمت در واحد بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده و از سال 1397 بعنوان استادیار این دانشکده در واحد بندرعباس مشغول به خدمت است.
منبع:

1399/02/12
22:41:03
5.0 / 5
2650
تگهای خبر: دانشگاه , زمینه , سایت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است