معاون وزیر راه خبر داد

راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی

راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی زارا: معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی نظام اجاره داری در آینده ای نزدیك آگاهی داد.به گزارش زارا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباب ساماندهی بازار اجاره بها و سیاستگذاری وزارت راه و شهرسازی دراین خصوص، ضمن تاكید بر اینكه بازار اجاره همیشه توسط بخش خصوصی ساماندهی می شود، اظهار داشت: قبل تر نهاد اجاره داری در كشور وجود نداشت كه موضوع اجاره داری حرفه ای به جد توسط معاونت مسكن و ساختمان در حال پیگیری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای را راهكاری قابل اطمینان برای نظم دادن به بازار اجاره عنوان نمود و توضیح داد: از دیگر موضوعاتی كه توسط وزارتخانه درباب بازار اجاره در دست پیگیری قرار دارد، تكمیل اطلاعات سامانه املاك و اسكان است كه در نیمه بهمن ۹۸ رونمایی گردید.
محمودزاده افزود: اطلاعات سامانه املاك و اسكان توسط سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادهای دیگر در حال جمع آوری است تا تحویل سازمان امورمالیاتی شود.
وی اشاره كرد: هدف ما در وزارت راه و شهرسازی از تلاش جهت راه اندازی این سامانه و تكمیل اطلاعات آن توسط سازمان ها و دستگاه های مختلف، شناسایی خانه های خالی و هدایت آنها به بازار اجاره است.
محمودزاده اظهار داشت: هدایت خانه های خالی به سمت بازار اجاره سبب خواهد شد تا شاهد تأثیر مثبت در بازار اجاره باشیم. باتوجه به وضعیتی كه الان برای مستأجران وجود دارد و كاملاً قابل درك است كه بخش عمده ای از آنها به سبب بحران كرونا، از عهده مخارج و هزینه كرایه واحدهای مسكونی برنمی آیند، امید است تا بتوانیم كمكی انجام دهیم و شاهد روند كاهشی اجاره بها بجای افزایش آن باشیم.


منبع:

1399/01/13
21:06:01
5.0 / 5
3216
تگهای خبر: بازار , مالیات , مد , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است