پیشنهادی برای مدیریت عملیاتی بحران كرونا

پیشنهادی برای مدیریت عملیاتی بحران كرونا به گزارش زارا دبیر شورای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه تداوم وضع فعلی كشور را با بحران جدی در مدیریت بیماری كرونا مواجه می كند، پیشنهاد كرد كه مراكز دولتی و غیر دولتی هر چه زودتر تعطیل شوند و قرنطینه سازی استان های آلوده با مشاركت همه دستگاه های دولتی، حاكمیتی و امنیتی به سرعت و قاطعیت در دستور كار قرار گیرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، علی پزشكی با اشاره به عدم پذیرش اداره عملیاتی ستاد ملی مبارزه با كرونا از جانب رئیس جمهور، مطرح كرد: گویا معاون اول رئیس جمهور هم به كرونا مبتلا شده و نمی تواند در جلسات شركت نماید. از طرفی رؤسای دانشگاه های علوم پزشكی كه فرماندهی عملیات را در هر استان برعهده دارند، نه ساختار بوروكراتیك استان ها را به خوبی می شناسند و نه اختیار و اقتدار استاندار را دارند و بنابراین مجموعه های صنعتی، نظامی، شهری و... هم از آنها حرف شنوی ندارند.
ایشان در ادامه پیشنهاد كرد كه وزیر كشور به جای وزیر بهداشت ریاست ستاد ملی را برعهده گیرد و فرماندهی عملیات در استان ها از رئیس دانشگاه علوم پزشكی به استاندار انتقال یابد، همینطور فرمانده سپاه هر استان بعنوان جانشین استاندار در قرارگاه منصوب شود. رؤسای دانشگاه های علوم پزشكی هم مشورت های لازم را به آنها بدهند.
دبیر شورای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر اینكه مراكز دولتی و غیر دولتی باید هر چه زودتر تعطیل شوند و قرنطینه سازی استان های آلوده با مشاركت همه ی دستگاه های دولتی، حاكمیتی و امنیتی به سرعت و قاطعیت در دستور كار قرار گیرد، عنوان كرد: مردم تا حدی می توانند سختی های ماندن در خانه و سفر نرفتن را تحمل كنند. اگر وارد روند فرسایشی شویم و مداخلات مؤثر واقع نگردد، مردم از نظر روحی گرفتار صدمه می شوند و حتی آنهایی كه فعلا به سفارش ها عمل می كنند، دیگر عمل نخواهند كرد. تداوم وضع فعلی، كشور را با بحران جدی در مدیریت بیماری كرونا مواجه می كند.

منبع:

1398/12/23
23:52:28
5.0 / 5
3288
تگهای خبر: ارز , بهداشت , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است