پاسداشت ایثار جامعه پزشكی در مقابله با كرونا توسط كمیسیون ملی یونسكو ایران

پاسداشت ایثار جامعه پزشكی در مقابله با كرونا توسط كمیسیون ملی یونسكو ایران زارا: كمیسیون ملی یونسكو ایران در امتداد جان فشانی و ایثار جامعه بزرگ پزشكی و پرستاری كشور كه در این روزهای سخت جلوه های بی نظیری از فتوت و جوانمردی را برای نجات هم وطنان از هجوم اهریمن گون «كرونا» در طبق اخلاص و پاكی نهاده اند، در نظر دارد، جشنواره گرافیك «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را با هدف پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاكی برگزار كند.


به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از كمیسیون ملی یونسكو ایران، بخش های جشنواره شامل طراحی پوستر و اینفوگرافی می باشد. در بخش طراحی پوستر، هنرمندان می توانند ایده های خودرا برای تجلیل از فداكاری كادرهای درمانی و بهداشتی و اطلاع رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در چارچوب پوسترهایی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر ارائه نمایند.
در بخش طراحی اینفوگرافی، هنرمندان می توانند هشدارها، سفارش های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس كرونا را در چارچوب اینفوگرافی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر ارائه نمایند.
كمیسیون ملی یونسكو با الهام از این سخن جاودان مولانا جلال الدین: «طبیبان الهیم زكس مزد نخواهیم» آثار دریافتی را توسط داوران معتبر بررسی و آثار برندگان را در چارچوب كتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی درنگ با هدف تقویت روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد ساخت.
همین طور این جشنواره، با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از كشور، پیام هنرمندان را در پاسداشت خدمات عاشقانه «سپید جامگان: تیمارگران عشق» در سطح جهانی انعكاس خواهد داد. امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج گزاری كوچكی به مقام بلند فرشتگان پاكی و نور باشد.
كمیسیون ملی یونسكو ایران از همه اساتید، هنرمندان و دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر دعوت می نماید در این جشنواره مشاركت كنند.
بر طبق این گزارش، طراحان گرافیك و دانشجویان بدون محدودیت سنی می توانند در این جشنواره شركت نمایند. شرایط شركت در این جشنواره به شرح زیر می باشد:
- هنرمندان و اساتید پیشكسوت می توانند در بخش خارج از مسابقه شركت نمایند.
- از هر شركت كننده حداكثر سه اثر در هر بخش برای داوری پذیرفته می شود.
- اصالت و اعتبار آثار ارسالی بر عهده شركت كنندگان است و در صورت كپی و برداشت غیر قانونی از آثار سایر دیگران، مسئولیت آن بر عهده طراح خواهد بود.
- شركت كنندگان باید فایل آثار را با فورمت pdf یا jpeg در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر و با كیفیت 300dpi در وقت مقرر و بوسیله نشانی ایمیلIrartsfestival@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
- دبیرخانه جشنواره باتوجه به سیاست و اهداف آن می تواند آثار را با ذكر نام طراح در كتاب جشنواره، رسانه های مجازی خود، و بروشورها و كاتالوگ های كمیته ملی یونسكو منتشر كند.
مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا تاریخ بیستم فروردین ماه ۱۳۹۹ می باشد و زمان اعلام نتایج داوری نیز بیست و پنجم فروردین ماه است.
برگزاری نمایشگاه اصلی و نمایشگاه های مجازی، آیین اختتامیه و اعطای جوایز به برگزیدگان از دیگر بخش های این جشنواره است.
این جشنواره را دكتر حجت الله ایوبی، دبیركل كمیسیون ملی یونسكو در ایران در مقام رئیس، بابك برزویه در مقام دبیر و بهنام زنگی در مقام رئیس هیات داوران همراهی می كنند و طبق اعلام داواران این رویداد از بین اساتیدی چون میترا معنوی راد، استاد قباد شیوا، بهنام زنگی، علی وزیریان، زهرا مسعودی امین، نظام الدین امامی فر، فرزاد ادیبی، كوروش پارسانژاد و مهدی محمدی انتخاب خواهند شد.
به آثار برگزیده هر بخش جوایزی به شرح زیر تعلق می گیرد:
- نفرات اول هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال (مجموعه ۶۰ میلیون ریال)
- نفرات دوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال (مجموعه ۴۰ میلیون ریال)
- نفرات سوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال (مجموعه ۲۰ میلیون ریال)
به آثار راه یافته به جشنواره گواهی شركت و یك نسخه از كتاب مجموعه آثار جشنواره اعطا می شود.

منبع:

1398/12/15
19:07:12
5.0 / 5
3387
تگهای خبر: ارز , برند , بهداشت , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است